Команди спеціалістів працювали день і ніч у тунелі, який викопали паралельно вузькій свердловині, пише ВВС. Тіло було знайдено в ніч на суботу.

Читайте також: Іспанець у дуже вигадливий спосіб намагався здати в оренду квартиру за 1000 євро

О 01:25 рятувальні групи досягли району свердловини, де вони шукали Юлена, і вони знайшли тіло хлопчика,
– сказав Альфонсо Родрігес Гомес де Селіс, представник місцевого уряду Андалусії.

Напередодні до рятувальнної групи долучилися десять експертів – вісім гірників та фахівці із підводних видів діяльності, а також пожежники. Аби досягнути свердловини, куди впала дитина, рятувальна бригада почала копати горизонтальний прохід. Його обладнали спеціальними металевими трубами, а також – кліткою для надзвичайників.

Перших двох рятувальників опустили під землю ввечері 24 січня, спускати їх довелося парами. Відомо також, що для розкопок фінальної ділянки, розміром у 4 метри, знадобилося близько доби.

Рятувальна операція з пошуку 2-річного хлопчика в Іспанії, трансляція:

Хлопчик Юлен з батьками приїхали на відпочинок у гори на ферму до родича. Під час звичайної прогулянки Юлен впав у свердловину, ширина якої не сягала й 25 сантиметрів у діаметрі.

іспанія хлопчик впав
Свердловина у яку впав хлопчик//Фото: ВВС

Проникнути до колодязя відразу було неможливо через крихітний отвір. Спеціалісти намагалися прокласти горизонтальний тунель збоку, проте через специфіку ґрунту спроби провалилися. Та й на тому рівні, де ймовірно перебуває хлопчик, є багато скелястих порід, тому існує загроза обвалення.

Тоді рятувальники спустили спеціального робота на дно. Проте малюка не побачили, лише деякі його речі. Пізніше для проникнення вони використали спеціально розроблену капсулу.

Повірте, робота наших гірників-рятувальників нелегка. Ми вже маємо більше інформації про специфіку місцевості та й до нас приєдналось чимало експертів,
– зазначив провідний інженер пошукової операції Анхел Гарсія.

Іспанські ЗМІ пишуть, що над порятунком дитини працюювали спеціалісти, які звикли до настільки складних рятувальних операцій. Вони використовували пневматичні лопати та молотки, сама ж операція контролювалася завдяки телефонному зв’язку.

Хулен Julen Roselló порятунок дитини в Іспанії
Дворічний Юлен, якого намагаються врятувати з колодязя

Перед початком викопування горизонтального ходу керівники спецоперації вирішили пробурити паралельний тунель. На буріння вертикальної шахти пішло 55 годин. Рятувати хлопчика іспанцям допомагали працівники шведської фірми.

Порятунок хлопчика в Іспанії
Рятувальни розпочали останній етап операції/ Джерело: Getty Images

Порятунок дитини в Іспанії
У роботах допомагають експерти/ Джерело: Getty Images

Порятунок хлопчика і Спанії
Операція з порятку дворічного малюка/ Джерело: Getty Images

Порятунок хлопчика в Іспанії
У роботах беруть участь найкращі спеціалісти/ Джерело: Getty Images

Порятунок хлопчика в Іспанії
Останній етап має тривати близько доби/ Джерело: Getty Images

Сусіди і члени сімей батьків Юлена розповіли іспанським ЗМІ, що пара втратила ще одну дитину, Олівера, у віці трьох років, у 2017 році. У дитини були проблеми з серцем.

У соцмережах небайдужі люди підтримують батьків та їх дворічного сина, публікуючи пости під тегом #prayforjulen.

Іспанських рятувальників, які зробили усе для того, аби дістати хлопчика, користувачі соцмереж назвалигероями.