Про це заявив постійний представник України при ООН Юрій Сергєєв, повідомляє ZN.ua.

Немає ніякого обговорення питання про введення миротворців у нашу країну,
— сказав він.

За словами Сергєєва, підрозділи миротворців ООН можуть бути відправлені Організацією тільки за ініціативою уряду країни, де відбувається конфлікт. Окрім цього, процедури ООН такі, що з моменту звернення уряду до відбуття миротворців проходить від півроку до року.

Настільки довгий час відводиться для технічної підготовки місії - її планування, коли визначається, що потрібно і хто потрібен, організації та проведення тендерів. І, звичайно ж, для формування миротворчого контингенту, яке відбувається за принципом "хто може". Тому цілком можливо, що якщо буде прийнято рішення про миротворців на Донбасі, то серед них опиниться і російський контингент.

Як зазначає видання, саме перспективи російської участі в миротворчій місії ООН на Сході і викликають серйозні побоювання у Києва.

Адже Росія - безпосередній учасник збройного конфлікту: її солдати воюють на Сході, використовуючи сучасну російську зброю, а керівництво країни надає сепаратистам політичну та економічну підтримку.

У цій ситуації росіяни не можуть бути неупередженими миротворцями. Вони лише стануть додатковим чинником узаконення російської окупації Донбасу. А якщо в мандат миротворчої місії буде прописана і охорона кордонів, то Київ може забути про те, щоб перекрити постачання зброї бойовикам.

Як відомо, Рада Безпеки ООН має намір провести 15 лютого екстрене засідання для обговорення нового проекту резолюції по Україні, яку внесла Росія.