Про це свідчать проект закону №7220 на сайті парламенту.

У пояснювальній записці мовиться, що мета законопроекту – запровадження обліку та ототожнення тварин шляхом збирання та занесення відповідної інформації до введеної єдиної державної електронної бази даних тварин.

Читайте також: В Києві заборонили вигулювати тварин на територіях шкіл, дитсадків та лікарень

"Тільки механізм адекватної відповідальності за неналежне утримання тварин здатний врегулювати такі питання, як зниження рівня конфліктності населення та запобігання жорстокості по відношенню до тварин", – мовиться у тексті.

Окрім того, депутати пропонують включити норми щодо заборони використання тварин на випробувальних мисливських станціях, а також для проведення іспитів, змагань і притравки мисливських собак.

Також народні обранці пропонують заборонити розведення домашніх безпородних тварин, використання тварин для зайняття жебрацтвом, торгівлю домашніми або опікуваними тваринами у громадських місцях, не відведених спеціально для цих цілей, або без ветеринарних документів, передбачених законодавством про ветеринарну медицину, умертвіння вагітних самок тварин, умертвіння тварин за участю або у присутності неповнолітньої особи.

Проектом закону також передбачається виключення деяких положень із Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження", серед яких регулювання чисельності тварин із застосуванням метода евтаназії, умертвіння новонародженого приплоду тварин тощо, встановлення плати (адміністративний збір) за проведення реєстрації домашніх або безпритульних тварин.

Читайте також: Українці у 17 містах вийшли на масштабний марш за права тварини: яскраві фото

Зазначимо, що автори законодавчої ініціативи пропонують ввести адміністративний збір у розмірі 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб за державну реєстрацію домашніх або безпритульних тварин.