24 канал повідомляв, що рішення про запровадження системи "єдиного вікна" на українській митниці було схвалене остаточно під час засідання Верховної Ради 6 вересня.

Так, відповідно до закону, державні органи, які видали дозвільні документи на митне оформлення, зобов’язані подати їх в електронному вигляді до державної інформаційної системи "Єдине вікно міжнародної торгівлі". Зокрема, мовиться про фітосанітарів, ветеринарів, екологів, радіологів та інших контролерів.

Читайте також: Україна має відновити Державну митну службу, – Луценко

Органи доходів і зборів не зможуть вимагати від декларанта дозвільних документів у паперовому вигляді, якщо вони повинні бути в системі "єдине вікно" (в документі формулювання "митні органи" замінили на "органи доходів і зборів")

На митниці також скасували радіологічний контроль, який зараз проводять екологи. При цьому представників екослужби викликатимуть, тільки якщо мобільні пристрої прикордонників покажуть перевищення радіаційного фону.

Тож відтепер на митниці залишаться тільки митники і прикордонники. Вони попередньо оглядатимуть товари і протягом 2 годин вирішуватимуть, чи пропустити їх, чи викликати профільних експертів. Якщо ж експертів таки викличуть, то вони повинні прибути негайно і також протягом 2 годин вирішити, чи пускати товар, чи заборонити пропуск або призначити інспектування, взяття проб, додаткове оброблення.

При цьому інформацію про будь-які рішення щодо товару вносять в інформаційну систему "єдине вікно".

Також, згідно з законом, автоматизована система управління ризиками (АСУР) є складовою єдиної автоматизованої інформаційної системи органів доходів і зборів. Це повинно виключити неконтрольованість і різні підходи до визначення митної вартості товарів.