Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив уповноважений Президента України з питань дитини Микола Кулеба.

Він також описав механізм, згідно з яким зловмисники заманюють дітей у цю смертельну гру. Так, спершу діти у мережі отримують посилання, за яким потрібно перейти (воно нібито викидає помилку). Завдяки цьому посиланню "куратори" дізнаються орієнтовну адресу, де проживає учасник гри. А потім, якщо дитина відмовляється виконувати якесь завдання, зловмисники її шантажують тим, що знають адресу і приїдуть до неї на "розбірки".

Читайте також: "Синій кит" тепер підштовхує дітей до самогубства у Німеччині

Одні з основних завдань – постійно бути online, моментально відповідати на повідомлення кураторів, які вони надсилають 24/7, а також дивитися психоделічні відео посеред ночі (після цих відео дорослому можна посивіти, вже не говорю про те, що відбувається з психікою дітей). А ще аудіо з "потойбічного світу"…, – мовиться у повідомленні Кулеби.

Він зазначив, що жертвою "Червоної сови" ледь не стала 14-річна Лера з Києва. Дівчина одного дня не з’явилася вдома, а після кількох днів зникнення дитину знайшли в Умані. За словами знайомих Лери, вона була у відчуженому стані, з порізами на руках, повністю розібраним на деталі телефоном та інструкцією у кишені для подальших дій.

Кулеба зазначив, що за попередньою інформацією, поліція підозрює, що причиною дій дівчини стала гра "Червона сова".