Про це повідомив Експрес-онлайн з посиланням на Державну службу України з надзвичайних ситуацій.

Під час перевірок виявлено 366 517 порушень, з яких 132 578 не усунуто упродовж попередніх років. Зокрема у 19 121 закладі відсутні або несправні автоматичні системи протипожежного захисту, у 6899 закладах відсутнє або несправне зовнішнє протипожежне постачання, а у 3614 закладах — внутрішнє протипожежне водопостачання.

Читайте також: У Києві сталася пожежа в БЦ "Олімпійський"

Ще 3 296 будівель потребують заміни або ремонту систем електропостачання, у 3669 приміщеннях необхідно перепланувати шляхи евакуації, а 7730 будівель необхідно обладнати первинними засобами пожежогасіння (вогнегасники, ящики з піском тощо).

Як розповідають у ДСНС за порушення вимог пожежної безпеки та невиконаня приписів до адміністративної відповідальності притягнуто 28 797 керівників закладів і відповідальних посадових осіб.

Читайте також: У Туреччині двоє жінок впали з балкону готелю, охопленого вогнем: відео

981 позовну заяву направлено до адміністративного суду. Згідно зі статтею 188-8 КУпАП за невиконання приписів органу державного контролю передбачено штраф — від 8,5 до 119 гривень для громадян і від 34 до 170 гривень для посадових осіб.

Нагадаємо, масштабні позапланові перевірки шкіл та дитячих садочків на стан пожежної безпеки, розпочалися після трагедії в Одесі. У вересні минулого року, під час пожежі у дитячому таборі "Вікторія" загинуло троє дитей. Досудове розслідування цієї справи триває.