10 червня міністр оборони ухвалив кадрове рішення і обрав очільника новостореного роду сил у складі ЗСУ.

Дивіться також Найєм написав заяву про звільнення з посади глави Держагентства відновлення

Командувач Сил безпілотних систем

Отже, новий рід військ очолить 39-річний полковник Вадим Сухаревський. Він відомий як перший офіцер ЗСУ, який у квітні 2014 року віддав наказ відкрити вогонь по бойовиках Гіркіна під Слов’янськом.

Тоді ще старший лейтенант Сухаревський на позивний "Борсук" був командиром 3-ї роти 80 аеромобільної бригади. Всупереч наказу "не відкривати вогонь", він відкрив вогонь зі свого БТР по сепаратистах.

Раніше ще жодного разу наші війська не відкривали вогонь по противнику. У мене був суворий наказ – ні в якому разі без команди вогонь не відкривати. Я зрозумів, що які б не були команди, а відповідальність за загибель наших побратимів буде лежати на мені,
– пригадував Сухаревський.

Після повномасштабного вторгнення військовий очолив 59-ту бригаду, яка брала участь в обороні Миколаєва, контрнаступі на Херсонщині та захисті Донеччини.

Влітку 2022 року Сухаревський отримав звання Героя України. Взимку 2024 року полковника призначили заступником Головкома Сирського. Крім того, його визначили відповідальним за безпілотні системи та розвиток застосування дронів.

Сили безпілотних систем в Україні: що відомо

  • 6 лютого 2024 року президент Зеленський видав наказ про створення у структурі ЗСУ нового роду військ – Сил безпілотних систем. Глава держави тоді зазначив, що створення Сил безпілотних систем – не є питанням майбутнього. Це те, що повинно дати цілком конкретний результат уже найближчим часом.
  • Вадим Сухаревський пояснював мету створення війська дронів. Він наголошував, що "підрозділи, які в майбутньому будуть сформовані, – це потужний кулак, що буде вирішувати реальні завдання на полі бою". "Наша мета – зробити так, щоб заболоття відмовилося від будь-яких активних дій на лінії фронту й залишило ідею окупації нашої держави взагалі", – казав офіцер.
  • 7 травня Кабмін підтримав створення нового роду військ.