Таку думку 24 Каналу озвучив заступник директора Центру дослідження армії Михайло Самусь. За його словами, зараз вагнерівці та різні ПВК відсутні у правовому полі Росії.

До теми Вагнерівці знову на фронті в Україні: ISW припустив, як це може вплинути на перебіг війни

Ефективності від вагнерівців не буде

Михайло Самусь зазначив, що вагнерівці є організаційними структурами російського міноборони або спецслужб. Під їхнім кураторством створюються такі військові кампанії, які виконують завдання фактично або агентурної розвідки, або спецпідрозділів.

Коли західні експерти пишуть, що вагнерівці з'являються на якихось ділянках фронту, це лише може означати, що колишні бойовики, які працювали у складі ПВК "Вагнера", з'являються у складі інших структур, які вже формуються міністерством оборони Росії або російськими спецслужбами. Не мовиться про самодостатні підрозділи,
– пояснив він.

Коли ПВК "Вагнера" були підконтрольні Євгєнію Пригожину, це були найбільш боєздатні підрозділи окупантів. Через те, що у міноборони Росії зовсім інші підходи, минулої ефективності ці бойовики не матимуть.

Пропагандисти заявляли, що вагнерівців кидають на Південь України, зокрема, у Херсонську область. Насправді у росіян не вистачає резервів на усіх напрямках.

"Для такого протяжного фронту у ворога не вистачає резервів. Тому вони використовують усі ресурси, які у них є. Колишніх вагнерівців зараз перекидають на різні ділянки фронту. Можливо, навіть у складі невеликих підрозділів, які підпорядковуються міноборони Росії", – сказав Самусь.

Вагнерівці повертаються на фронт: що відомо

  • Колишній голова Луганської ОВА 23 вересня заявив, що на різних ділянках фронту діють вагнерівці. Сергій Гайдай зазначив, що йому не відома їхня кількість або організація, під керівництвом якої бойовики працюють в Україні.
  • Аналітики американського Інституту вивчення війни зазначили, що джерело, пов'язане з ПВК "Вагнера", стверджує, що близько 500 бійців, включно з тими, хто відмовився брати участь у заколоті Пригожина, приєдналися до нової невідомої організації. Її нібито створив колишній керівник відділу кадрів ПВК. Вагнерівці, ймовірно, повернуться в Україну, щоб воювати на південному фланзі Бахмута.
  • ISW раніше спостерігав за повідомленнями про те, що начальник відділу кадрів ПВК "Вагнера" (раніше він називався Вадим В. "Хрусталь") намагається завербувати вагнерівців в нову ПВК для дій в Африці. Ці звіти вказують на те, що війська "Вагнера" роздроблені й навряд чи зможуть об'єднатися в єдину бойову силу чи вплинути на бойові можливості Росії, якщо повернуться до бойових дій в Україні