Про це для 24 каналу розповів речник Східного угрупування військ Сергій Череватий.

До теми Росіяни з червня штурмують Бахмут: чому це "кістка в горлі" для вагнерівців

"Вагнерівці зі старого складу бачать групи завербованих і дають їхнім командирам вказівки, щоб вони йшли на штурм, корегують їх. Проте немає жодного жалю чи кращого ставлення до особового складу. Одна група пройшла, інша йде й все тримається на гіпернасильстві. Тобто є залякування, у першу чергу, смертною карою", – сказав речник.

Має ефект

За словами Череватого, вагнерівці за будь-яку провину карають дуже жорстко. Як правило, смертю. Тому відступити від виконання завдань неможливо.

Це має певний короткотривалий ефект, але як системний підрозділ для стратегічних операцій абсолютно не підходить, – розповів Череватий.

Мобілізовані отримують підготовку

Череватий сказав, що коли говорити про системність, то після того, як відбулася низка програшів у військових операції у Київській області, на Харківщині, Херсонщині, втрат зазнали найкращі російські підрозділи. Зараз втрати наближаються до майже 100 тисяч. Кількість поранених невідома.

"Основна проблема росіян – особовий склад і вони намагаються якось його заповнити. У ПВК "Вагнера" – ув'язненими, у всіх інших – мобілізованими. Єдине, якщо у вересні резервісти потрапляли на фронт одразу з військкомату, то зараз вони отримують мінімальну підготовку", – зазначив речник.

Він додав, що у мобілізованих є елементи військового злагодження, освоєння стрілецької зброї. Проте, як сказав Череватий, не можна сказати, що це якісний мобілізаційний потенціал.

"Мобілізованих багато і їх постійно гонять в атаку", – додав прессекретар.

Вагнерівці у війні проти України: останні новини

  • Полонений вагнерівець розповів, що його завербували, коли він перебував у в'язниці. За словами Окупанта, керівник ПВК Пригожин особисто їздить в колонії до ув'язнених.
  • Пригожин перетворює завербованих в'язнів на камікадзе. Він сказав, що коли екіпаж літака йде на завдання, катапультні крісла ніхто не перевіряє, бо завдання потрібно виконати за будь-яким коштом.
  • Вагнерівець Андрєй Мєдвєдєв поскаржився на умови, в яких воював і розповів про страти. Після цього його затримали.