За результатами слідства, 13 травня Трубіцин виїхав з України через пункт перетину "Рава-Руська" за закордонним паспортом. Як відомо, за межі України його випустили завдяки листу від ГУР на прохання ССО.

Дивіться також Депутат Київради втік з України: прокурор просить про міжнародний розшук

Чому Трубіцина розшукує НАБУ

Депутата Київради, обвинуваченого в одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі, розшукує також й Національне антикорупційне бюро України.

Як зазначили у НАБУ, понад рік тому, у лютому 2022 року, детективи викрили Трубіцина та його співучасників на одержанні 1,39 мільйона гривень неправомірної вигоди за розміщення точок сезонної пересувної торгівлі. Тож уже 11 жовтня 2022 року НАБУ і САП скерували справу до суду.

Розшукуваний обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 368 КК України,
– повідомили в НАБУ.

Зазначимо, що мовиться про статтю "Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою". Порушення частини 4 цієї статті карається позбавленням волі на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Нардеп тричі не з'явився у залі суду

Додають, що депутат 21 січня вже виїжджав з України на підставі листа від ГУР, але повернувся на початку лютого. Однак цього разу Трубіцин вирішив залишитись за межами держави.

Як зазначають, депутат три рази не з'являвся на судові засідання у ВАКС, хоча його попереджали про них належним чином.

Трубіцин жодним чином не інформував суд про причини своєї неявки. Хоча таку можливість він мав, адже 17 травня надіслав лист до Київради і просив перенести засідання робочої групи у зв'язку з нібито погіршенням стану здоров'я,
– йдеться у повідомленні.

Натомість його інтереси на засіданні представляла адвокатка з регіонального Центру безоплатної правової допомоги. Вона попросила відкласти засідання і дати їй додатковий час на ознайомлення зі справою.

Суд задовольнив прохання частково, відклавши розгляд клопотання про зміну запобіжного заходу. Його розглянуть наступного засідання – 12 червня. Окрім цього, прокурор САП проситиме стягнути із Трубіцина заставу у розмірі майже 10 мільйонів гривень.

Що відомо про скандал з нардепом

  • 17 травня 2023 року депутат Владислав Трубіцин не прийшов на судове засідання у справі про хабарництво. Його та п'ятьох спільників звинувачують у хабарі в 1,26 мільйона гривень.
  • За даними слідства, вони організували корупційну схему. Ймовірно, за гроші надавали дозволи на розміщення мобільних точок торгівлі в семи районах Києва.
  • Раніше Трубіцин сидів у СІЗО. Проте вийшов у лютому 2022 року під заставу в 14,886 мільйона гривень.
  • Вже наприкінці травня 2023 року журналісти встановили, що Трубіцин виїхав за кордон 13 травня завдяки листу від Буданова. Він перетнув кордон через пункт пропуску "Рава-Руська". Їхав на власному авто – Mercedes S 600.