За останніми даними, у колонії в Оленівці російські нелюди вбили 40 полонених українських військових, ще 75 отримали поранення. Найімовірніше, цифри про які кажуть окупанти, на жаль, правдиві.

До теми В ОП назвали трагедію в Оленівці одним із найцинічніших злочинів росії

Агонія російських окупантів

Про це 24 каналу розповів експерт Українського інституту майбутнього та ексспівробітник СБУ Іван Ступак. За його словами, росіянам важливо показати, що нібито це зробила українська армія й звинуватити в цьому жахливому злочині нашу державу.

"Я вважаю, що вбивства полонених – це агонія росіян через контрнаступ на півдні. Якби в окупантів все вдавалося (на щастя, це не так), усе йшло за планом, а наші війська відступали, то вони б застосовували іншу тактику – навпаки були б максимально лагідними на захоплених територіях", – заявив Ступак.

Абсолютно протилежна реакція українців

За його словами, якби загарбникам все вдавалося – вони б масово роздавали пайки на окупованих територіях на камери пропагандистських медіа. Однак, якщо на фронті справи йдуть дуже погано – це породжує в них велику лють, російським нелюдам тоді не до "телячих ніжностей" з цивільними, а тим паче з військовими.

Окупанти намагаються всю свою лють та агресію вимістити на перших людях, які їм трапляються. Постійно розстрілюють цивільних, не рахуються з ними. А ось ця показова кривава акція була розрахована у першу чергу на наших військових, аби їх залякати,
– зазначив Ступак.

Тобто російські окупанти хотіли, аби наші захисники на передовій побачили ці звірства й боялись самої можливості потрапити в полон до росіян, щоб кидали зброю й тікали додому. Однак, як наголосив Ступак, зараз він бачить абсолютно протилежну реакцію.

Ступак розповів, чому росіяни влаштовують криваві акції проти українців: дивіться відео


Вбивство полонених українських військових в Оленівці: що відомо

  • Сьогодні, 29 липня, у міноборони росії заявили, що в колонії в окупованій Оленівці на Донеччині загинули 40 українських військовополонених, ще більше отримали поранення. Окупанти цинічно звинуватили в обстрілі Збройні Сили України.
  • У Генеральному штабі ЗСУ спростували причетність до обстрілу колонії в Оленівці та наголосили, що це чергові жахливі воєнні злочини росіян. У відомстві зазначили, що так окупанти хочуть звинуватити Україні в скоєнні воєнних злочинів, а також приховати тортури над полоненими й розстріли, які здійснили там.
  • Асоціація родин захисників "Азовсталі" повідомила, що збирає інформацію про полеглих та потерпілих українських полонених, внаслідок артилерійського обстрілу колонії в Оленівці. Також повідомляється, що на місце виїхав Міжнародний Комітет Червоного Хреста.