Після загибелі чоловіка Ольга Карачевська теж стала військовою. Вона служить там, де і Станіслав, – у морській авіабригаді. Після анексії Криму цей підрозділ передислокували з Новофедорівки до Миколаєва.

Читайте також: В окупованому Криму українця Мовенка засудили до двох років ув'язнення

Станіслава Карачевського російські військові переслідували від КПП, наздогнали в гуртожитку і розстріляли в спину. ФСБ намагалось приховати вбивство, однак дружина Карачевського Ольга звернулася до суду. Кримінальну справу розглядав підконтрольний Росії суд в Криму.

Діти вже освоїлись, я теж. Життя продовжується. Один раз там був мій адвокат, але тоді судовий розгляд відмінили. Тому, по суті, нікого із моїх представників там не було.На справедливість розраховувати було нерозумно в цій сиуації. Але на таке я теж як би..,
– розповіла дружина загиблого військового.

Слідство встановило, що у майора Карачевського стріляв морпіх молодший сержант Євген Зайцев з Якутії. Він служив за контрактом в російській армії від 2013 року. За вбивство Зайцева засудили лише до 2 років колонії поселення виправного закладу із так би мовити м'яким режимом.

Адвокат Ольги Карачевської вважає, що справу вбивства її чоловіка потрібно використовувати проти Росії в міжнародних судах, адже вироком Зайцеву Росія офіційно визнала, що в Криму перебували кадрові російські військові, а не добровольці чи відпускники. І саме вони застосували зброю проти українських солдатів під час анексії Криму.

Цю справу використовувати в якості одного з доказів, звісно ж , не основного, не головного, але одного з тих, які дають можливість побачити, як відбувалась ця анексія. Але немає юрисдикції у судах. А там, де вона могла би бути, не буде згоди Росії на те, щоб розглядати цю справу,
– зазначив Михайло Буроменський, експерт із міжнародного права.

Повний випуск програми "Крим Реалії" дивіться сьогодні на 24 Каналі о 18:00. Не пропустіть!