Кирило Буданов заявив, що він "чудово знає людей, які стратили Кірєєва" і що з приводу цього вбивства він мав персональну розмову з тодішнім керівником СБУ Іваном Бакановим.

Варте уваги Особиста і величезна втрата, – Буданов заявив, що Монастирський був героєм України

Працівники СБУ вбили Кірєєва

Михайло Подоляк, радник голови Офісу президента – єдиний представник чинної влади, хто прокоментував вбивство Дениса Кірєєва. Тоді він сказав, що це наслідок поганої координації між ГУР та СБУ.

Я сказав би трошки інакше, але коментувати думку пана Михайла не буду. Проте зверну вашу увагу, що у тому самому коментарі він сказав ще одну цікаву річ. На питання, чи був Кірєєв російським шпигуном, однозначно ні, не був. Це, мабуть, єдине, що я вам прокоментую,
– сказав Буданов.

Очільник ГУР наголосив, що особисто знайомий з Кірєєвим з 2009 року. Буданов запевнив, що він проходив усі перевірки тут, в тому числі і на детекторі брехні. Це все задокументовано, записано і все лежить в архівах.

У публікації The Wall Street Journal йдеться про те, що Кірєєва вбили співробітники СБУ. Кирило Буданов також це підтвердив.

Я поділяю думку і вірю фактам, що пан Кірєєв був вбитий в автівці СБУ, коли вони (співробітники СБУ – 24 Канал) провели захід щодо цієї особи. Цей факт зафіксовано, це є в матеріалах розслідування. Все інше – розслідування веде ДБР. Я не маю права коментувати цю інформацію. Те, що його вбили в цій автівці співробітники – це факт,
– заявив він.

Деталі трагедії

Буданов розповів, що Кірєєва покликали до центральної будівлі СБУ, він відправився прямо з його кабінету. Штатний працівник ГУР їхав у тому числі у супроводі двох офіцерів внутрішньої безпеки. Це служба, яка відповідає, зокрема, за аспекти взаємодії з іншими органами, уточнює Буданов.

Приблизно за 200 метрів до центральної будівлі СБУ виїхав бус, вибігли співробітники "Альфи" з криками "Це СБУ!", вийшли оперативники, вони сказали, що вони з СБУ. Це проводили затримання в такій формі, розповів Буданов.

Кірєєв сказав усім зупинитися. Потім його пересадили в мікроавтобус, який поїхав не в цю центральну будівлю, а за кілька кварталів. "Потім сталося те, що сталося... І його тіло випало з цього мікроавтобуса. Ось факти. Чому вони не поїхали у будівлю СБУ? На це питання нехай відповідає слідство", – зазначив Буданов.

Буданов мав розмову з Бакановим

З приводу цього вбивства Буданов мав персональну розмову з тодішнім керівником СБУ Іваном Бакановим. За словами Буданова, це була їхня остання розмова.

Буданов наголосив, що не може поділитися своєю думкою щодо інциденту, тому радив посилатися на факти.

Фактами є: людину, яка їхала на запрошення СБУ в будівлю СБУ, за 200 метрів, не доїжджаючи будівлі, перехоплюють, відвозять трошки далі, ніж в цю будівлю, а труп викидають на вулицю. Ось факти. Все,
– заявив очільник ГУР.

5 березня в УП з’явилася новина з посиланням на правоохоронні органи про те, що СБУ ліквідували російського агента при затриманні. Буданов заявив, що це спроба захиститися, тих людей, які це зробили.

"Я чудово знаю всіх цих людей, які його стратили", – наголосив Буданов.