Про це 24 каналу розповів речник батальйону імені Шейха Мансура Іслам Бєлокієв. Він зазначив, що у Кадирова – довгі руки, а у Росії багато агентів у Європі серед політиків, спецслужб.

До теми "Світить" від 10 років й до довічного: Кадиров вже кілька тижнів у розшуку СБУ

ЄС дозволяли Кремлю проводити свою пропаганду

Він згадав, що раніше на Тумсо Абдурахманова вже було скоєно замах, але він зумів відбити атаку. Нападника було затримано та його кинули за ґрати. На брата Тумсо також була спроба замаху, який було попереджено.

Тільки у Європі за останні 10 років було вбито дуже багато людей, серед них Зелімхан Хангашвілі, Мансур Старий, Анзор "Венський". Когось зарізали, когось розстріляли безпосередньо на вулиці. В Україні також було вбито багато опозиціонерів,
– наголосив Бєлокієв.

На його думку, це відбувається, бо Кадиров володіє всіма інструментами російської влади.

"Європейські країни надто тривало дозволяли Кремлю проводити свою пропаганду на території ЄС. Ми досі бачимо там мітинги на підтримку Росії, в той час, коли сьогодні відбувається геноцид українського народу", – наголосив Бєлокієв.

Поліція відмовилась підтверджувати вбивство

За його словами, загибель Тумсо Абдурахманова поки що не підтверджено. Жоден родич чи близький офіційно не заявив про його смерть. Навіть поліція Швеції відмовилась підтверджувати вбивство Абдурахманова і коментувати цю ситуацію.

Існує припущення, що спроба вбивства була, і Тумсо Абдурахманова, і його брата сховали спецслужби, або був замах, але йому вдалося запобігти, або десь щось поряд відбулось і тому про всяк випадок їх також сховали,
– наголосив речник.

Проте він вважає, що це не означає, що інших критиків глави Чечні не можуть вбити.

"І мене теж. Сприяє цьому саме російська влада, ФСБ, ГРУ та інші російські структури", – зазначив Іслам Бєлокієв.

Що відомо про вбивство критика Рамзана Кадирова у Швеції: дивіться відео

Ймовірне вбивство Тумсо Абдурахманова: важливе

  • Тумсо Абдурахманов – чеченський опозиційний блогер. У своїх відео він розповідав про порушення прав людини в Чечні та інші зловживання місцевої влади, публікував інтерв'ю з опозиційними активістами Чечні та критиками глави республіки Рамзана Кадирова.
  • 1 грудня, у соцмережах почали з'являтися повідомлення про нібито вбивство Абдурахманова. Останній запис блогера в його Telegram-каналі опубліковано 30 листопада.
  • Увечері 2 грудня з'явилася інформація, що Абдурахманов уже понад добу не виходить на зв'язок.
  • За повідомленням чеченського телеграм-каналу 1ADAT, Абдурахманов був розстріляний групою осіб, деталі вбивства невідомі. Також там зазначили, що спецслужби сховали брата Тумсо Абдурахманова.
  • Шведська поліція зазначила, що їм відомо про публікації ЗМІ про вбивство громадянина Росії Тумсо Абдурахманова, однак вони не можуть це підтвердити і прокоментувати.