Відповідну інформацію з посиланням на власні джерела оприлюднив головний редактор "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов у фейсбуці.

Важливо Очільника ОАСК Вовка оголосили в розшук: скандальний суддя каже, що він – в Україні

Загалом відсторонили від посади семи суддів Окружного адміністративного суду Києва. Наступного тижня суддя Вовк та інші служителі Феміди мають з'явитися у НАБУ для допиту. Ще раніше суддів оголосили у розшук.

Бутусов зауважив, що тепер відповідальність за збереження Вовка на посаді лежить на Вищій раді правосуддя.

Сподіваюся, Вища рада правосуддя проявить розсудливість, і зробить все залежне для того, щоб судді ОАСК втратили свої посади й можливість впливати на процес за допомогою адмінресурсу. Якщо на місцевих виборах Вовк продовжить виконувати обов'язки, то правосуддя не буде,
– наголосив Бутусов.

Як відреагував Павло Вовк

Він заявив, що коли це повідомлення є правдивим, то це – дуже хороша новина. Мовляв, судді ОАСК найбільше зацікавлені в тому, щоб детективи НАБУ мали можливість довести "абсурдність своїх звинувачень".

Щоб вони не розповідали ЗМІ про те, що їм хтось заважає, а нас хтось "покриває". У НАБУ дуже хотіли, щоб прокурор підписала подання – прокурор підписала,
– зазначив Павло Вовк.

Він переконаний, що це рішення жодним чином не вплине на розслідування, а детективи НАБУ бодай "перестануть лити бруд на генеральну прокурорку й на президента".

Актуально Справа Вовка: як система на усіх рівнях протидіє розслідуванню

Що цьому передувало

  • 17 липня НАБУ повідомило про підозру голові ОАСК Павлу Вовку, заступнику голови суду Євгену Аблову та ще п'ятьом суддям і керівнику Державної судової адміністрації Зиновію Холоднюку.
  • Пізніше керівник апарату Окружного адміністративного суду Києва повернув Офісу генерального прокурора невручену підозру голові суду і ще чотирьом суддям суду. У суді заявили, що підозри було оголошено не за правилами, а "залишено на стільці".
  • Після цього НАБУ оголосило у розшук голову ОАСК, його заступника, трьох суддів і двох ексчленів ВККС. Вовк написав у фейсбуці, що перебуває в Україні і готовий прийти на допит після того, як йому передадуть повістку у законний спосіб. Аналогічну заяву зробив ОАСК щодо інших оголошених у розшук суддів.
  • У САП повідомили, що в Окружний адміністративний суд міста Києва знову направили підозри суддям, які раніше повернули в Офіс генерального прокурора.