Зокрема депутати навіть ухвалили відповідний законопроєкт. Про це в ефірі авторської програми Олени Трибушної "Перші особи" на 24 каналі розповіла заступниця фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук.

Читайте також Треба зробити цей крок, – у "Слузі народу" сказали, коли можуть ухвалити закон про олігархів

Кравчук: Суди – це справді закрита "тусовка"

За її словами, в Україні наразі не вистачає близько 2 тисяч суддів. Відтак поки заповнять ці вакансії, поки пройде конкурс – на це витрачатиметься час. Спостерігається певна кругова порука у верхній ланці судової системи.

До того ж судді пишуть заяви про відставку, мотивуючи це тим, що не хочуть ухвалювати якісь рішення. Нардепка зауважила, що цю тему їй складно пояснити, бо суди – це справді закрита "тусовка".

Верхівка кидає тінь на всю систему,
– підкреслила Кравчук.

Втім додала, що не хоче образити першу інстанцію, де дуже багато людей працюють по 16 годин, понаднормово. Водночас не вистачає людей і в апеляційних судах.

"Слуга народу" вважає, щоб заповнити ці вакансії, пройти всі конкурси, зробити все, що заплановано – треба 2 – 2,5 роки, за словами фахівців. Але цей шлях потрібно пройти. Тоді українські й іноземні інвестори розумітимуть, що їхні права будуть захищені.

Інтерв'ю з Євгенією Кравчук: дивіться відео

Масова відставка суддів: що відомо

  • На тлі гострої кадрової кризи у судах відбувається масова відставка суддів. Вища рада правосуддя та Державна судова адміністрація не змогли знайти суддів для адміністративної апеляції.
  • У ЗМІ 27 серпня з'явилася інформація, що з Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду хоче звільнитися Микола Гусак.
  • 30 серпня ще двоє суддів Верховного Суду подали у відставку. Мовиться про Світлану Вус та Василя Огурецького.