Андрій Парубій просив це зробити в найкоротший термін, а саме протягом декількох годин. Про це у прямому ефірі повідомила кореспондентка 24 каналу.

Читайте також: Верховний суд не зобов'язував ЦВК реєструвати Клюєва і Шарія кандидатами в нардепи

"Звертаюся із запитом до Генеральної прокуратури України, Служби безпеки, державної прикордонної служби України з вимогою негайно надати відомості про перебування цих осіб (Шарія та Клюєва – 24) на території України, щоб отримати фактичні докази", – заявив спікер Верховної Ради Андрій Парубій.

Андрій Парубій
Андрій Парубій

На реєстрацію Шарія та Клюєва відреагували й народні депутати у колишній коаліції. Вони стверджують, що це пов’язано із реваншем та нібито зміною влади. У колишній опозиції кажуть, що це "Народний фронт" та "БПП" призначали Генпрокурора, голову СБУ та членів ЦВК, які зареєстрували Шарія та Клюєва.

Клюєв та Шарій
Клюєв та Шарій

"Реванш відбувається і в середині країни. П’ята колона атакує фундамент української державності, збудований разом за останні п’ять років. Армію, мову, автокефальну українську церкву, а ще декомунізацію, люстрацію, енергетичну незалежність та інші здобутки", – розповів народний депутат БПП Артур Герасимов.

Призначення останнього генерального прокурора відбулося, порушуючи закони, Конституцію, моральні чинності. І сьогодні голова Верховної Ради формулює процесуальні запитання до органів. Це ганьба цього апарату, який керував державою протягом останніх п’яти років,
– повідомив народний депутат партії "Самопоміч" Олег Березюк.

Хоч АндрійПарубій попросив це зробити якнайшвидше, а саме сьогодні 3 липня, але до Верховної Ради нічого не надходило. Депутати продовжували розглядати правки до виборчого кодексу й жодних оголошень щодо того, що правоохоронні органи надали інформацію про Андрія Клюєва та Анатолія Шарія, не було.

Хто такий Андрій Клюєв?З 2007 по 2014 рік – нардеп від "Партії регіонів", обіймав посаду глави Адміністрації Президента при президентові Вікторові Януковичу. Клюєва розшукують українські правоохоронці за підозрою в заволодінні держмайном в особливо великих розмірах завдяки використанню свого службового становища з травня 2010 по квітень 2011 року. А ще політика звинувачують в організації кривавого розгону студентів на Майдані в ніч 30 листопада 2013 року. Клюєв втік з України в лютому 2014 року.

Хто такий Анатолій Шарій?Відомий в інтернеті відеоблогер родом з Києва, який часто негативно висловлюється про Україну, зокрема Євромайдан і ЗСУ, та підігрує російській пропаганді. З 2014 року випустив низку відеороликів із критикою української влади, в який часто надавав недостовірну інформацію або відверто її перекручував. Щодо Шарія в Україні відкриті 2 справи, через які він втік ще у 2012 році.