Про це політикиня повідомила у соцмережах. Совсун зазначила, попри те, що нові вибори у Києво-Могилянській академії скасували, вона підтримує вимоги студентів щодо відставки Шкарлета.

До теми Може тривати кілька тижнів: студенти Могилянки обіцяють продовжити страйк до відставки Шкарлета

Глава уряду має відреагувати на ситуацію, – Совсун

Прем'єр-міністр, безсумнівно, повинен на це відреагувати. Адже проблема полягає не лише у тому, що відбулося втручання в автономію Могилянки, а й у тому, що за два роки на посаді Шкарлет так і не продемонстрував жодної візії та розуміння, що робити з системою освіти,
– написала Совсун.

Нардепка зауважила, що до акції, окрім Києво-Могилянської академії, долучились КПІ та НАУ. Совсун наголосила, що надіслала проєкт постанови задля підписання усім народним депутатам.

Совсун зареєструвала постанову про звільнення ШкарлетаСовсун зареєструвала проєкт постанови про відставку Шкарлета / Фото Інни Совсун

Студенти Києво-Могилянки планують страйкувати аж до звільнення Шкарлета

Зазначимо, що студенти Києво-Могилянської академії наголосили, що продовжуватимуть свій страйк аж до того часу, поки Шкарлет не покине посаду міністра. Активісти повідомили, що прем'єр-міністр Шмигаль вислухав їхнє прохання щодо глави Міносвіти. У Кабміні чекають ще на письмове звернення.

Актуально Студенти Могилянки прийшли під Кабмін та вимагають звільнення Шкарлета

Що відомо про скандал у Києво-Могилянській академії:

  • "Києво-Могилянська академія" провела вибори президента, проте під час голосування зафіксували порушення.
  • До приміщення, де розташовувалася виборча дільниця, увірвалися невідомі люди у масках.
  • 28 січня оприлюднили повідомлення, що за результатами голосування ексміністр освіти та науки та експрезидент НаУКМА Сергій Квіт отримав 235 голосів.
  • МОН не визнало результатів голосування та оголосило новий конкурс на президента.
  • Тим часом студенти Києво-Могилянської академії оголосили безстроковий страйк. Вони не ходять на заняття.
  • Нараду у виші відвідав прем'єр Денис Шмигаль. Постанову про перевибори вирішили скасувати.

Дивіться більше про те, як тривала боротьба за президентське крісло Києво-Могилянської академії:

Частина тексту публікації Інни Совсун:

Попри те, що вчора було прийняте рішення про скасування нових виборів в Національний університет "Києво-Могилянська академія" – студенти все одно прийшли на протест сьогодні вранці. Вони прийшли з єдиною вимогою – відставка міністра Шкарлета. Цю вимогу я всіляко підтримую.

Саме тому вчора я подала на реєстрацію проєкт постанови про відставку Сергія Шкарлета – надіслала її на підписання усім народним депутатам. Тепер уважно слідкую, чи з’являться там підписи депутатів з монобільшості. Адже вони написали у фейсбуці про підтримку Могилянки, але їхня головна функція – приймати відповідні рішення у залі парламенту. (Станом на зараз – жодного підпису від представників фракції "Слуга народу" немає.)

За результатами акції прем'єр-міністр Шмигаль зустрівся зі студентами у Кабміні, але жодної конкретики. Що студенти почули? Лише загальні фрази про те, що він розпочне політичні консультації з Верховною Радою. Ми готові всіляко долучитися до цих консультацій та пояснити, чому Шкарлету терміново потрібно у відставку.