Про це повідомлояє прес-служба ВСУ.

Читайте також: У Києві євробляхери влаштували акцію за зниження цін на пальне

Суд прийняв таке рішення у справі за позовом Михайла Козинця проти митниці. Він просив скасувати штраф на 8500 гривень за порушення митних правил.

Позивач, будучи власником автомобіля з реєстраційним номером Естонії та не знятого там з реєстрації, 26 лютого 2016 року ввіз цей автомобіль на митну територію Україну з метою транзиту,
– пояснюють у суді.

Але під час судових засідань чоловік визнав, що ввіз автівку для тривалого користування, а режим "транзит" заявив, щоб уникнути необхідності розмитнення.

Верховний суд наголосив, що у Митному кодексі не йдеться про порушення щодо товарів, які ввезені тимчасово. Тобто у користуванні нерозмитненою автівкою на "євробляхах" відсутнє порушення законодавства.

Генеральний директор Всеукраїнської Асоціації автомобільних імпортерів та дилерів Олег Назаренко пояснив, що власникам автомобілів на єврономерах рано радіти та що це рішення для них є зовсім непоказове.

Він пояснив, що Верховний Суд встановив факт, що ще в 2015-му році Конституційний суд встановив, що дане порушення не можна кваліфікувати за статтею 469 Митного кодексу. Більш того, ВСУ встановив, що громадянин України свідомо обдурив митницю, вказавши режим "Транзит", а насправді хотів уникнути сплати податків при розмитненні.

Суд виправив непрофесіоналізм конкретного митника, що застосував за це порушення статтю 469, і вказав про порушення статті 470 Митного кодексу України. Тепер митниця складе новий протокол про порушення статті 485 Митного кодексу України, і штраф вже буде набагато більший,
– зазначив експерт.

Назаренко процитував рішення суду: виходячи з пояснень самого громадянина, ним вчинено протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів, а так само використано товари, стосовно яких надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв’язку з якими було надано такі пільги (ст. 485 Митного кодексу України).

"Тепер 485 стаття МКУ! І де тут перемога? Може зрада?", – відзначив Назаренко.