Про це прем'єр-міністр Польщі повідомив під час дебатів в Європарламенті.

Читайте також Найгірший варіант, – Вітренко про ймовірний запуск "Північного потоку-2" вже цієї зими

Ви ж будуєте Північний потік-2. І ви несете відповідальність за стрибок цін на газ,
– сказав політик.

Цю заяву він зробив у відповідь на слова німецького депутата, який припустив, що Польща, вступаючи у протистояння з ЄС у питаннях пов'язаних з юстицією, "де факто діє в інтересах Росії".

Своєю чергою глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн звинуватила Матеуша Моравецького в спробі уникнути обговорення польської системи правосуддя.

Якщо говорити про "Північний потік-2", то у тому, що стосується аргументів, то ви не стаєте переконливіше. Не намагайтеся піти від теми дебатів,
– зазначила вона.

"Північний потік-2": що відомо

  • "Північний потік-2" – це газопровід для постачання газу в обхід України. 10 вересня 2021 року у Росії заявили про завершення будівництва.
  • Понад 40 євродепутатів вимагали ініціювати розслідування діяльності "Газпрому". Компанію звинувачують у ринкових маніпуляціях та шантажі.
  • Першу нитку "Північного потоку-2" почали заповнювати газом 4 жовтня – це відбуватиметься поступово. Данія дала свій дозвіл на запуск.
  • Попри те, що влада Німеччини схвалює запуск, 9 жовтня Регулятор зажадав від оператора доказів про дотримання норм Євросоюзу.