Про це повідомляє УНН.

Читайте також: "Підриває все, що може": Туск звинуватив Росію в "розколі Європи"

Виборці обирали президію, яку у Боснії та Герцеговині представлено трьома особами, президента Республіки Сербської, членів двох палат парламенту, а також місцеві органи влади.

Після обробки 74% бюлетенів я набираю 226 тисяч голосів, пан Вукота Говедаріца набирає 198 тисяч. Таким чином різниця становить 28,5 тисяч, що є недосяжним розривом,
– заявила Цвіяновіч.

За її словами, на попередніх виборах політик програла з різницею в 6 тисяч , а зараз лідирує з різницею в 28,5 тисяч. Окрім того, за словами Цвіяновіч, відрив зростає.

Політик пообіцяла продовжувати курс на зміцнення економічного благополуччя громадян. Цвіяновіч нагадала про економічну кризу, через яку країна пройшла в останні роки.

Так, два представника "Союзу незалежних соціал-демократів" — Мілорад Додік і Желька Цвіяновіч можуть зайняти дві ключових посади — члена Президії Боснії та Герцеговини від сербів і президента Республіки Сербської відповідно. Це дозволить республіці продовжити курс на відмову від вступу в НАТО та союз з Росією, якого там дотримувалася раніше.

Мілорад Додік – проросійський націоналіст, який виступає за відділення сербської частини від решти Боснії, повідомляє "Європейська правда". Ліберальні сили, які виступають за громадянське суспільство, вільне від етнічних конфліктів, на виборах практично не представлені.

Конкурентом до проросійських політиків є Младен Іванич – представник партії "Союз за зміни" із поміркованими поглядами. Оглядачі відзначають апатію виборця та не очікують від виборів значних сюрпризів.

До слова, країна складається з сербського регіонального уряду та центрального мусульмансько-хорватського уряду.

Нагадаємо, на парламентських виборах у Латвії перемогу здобула проросійська соціал-демократична партія "Злагода". За неї латвійці віддали майже 20% голосів.