Чоловік та його 2 брати потрапили в полон до російських військових на Чернігівщині, коли окупанти ще перебували в області. Їх допитували та у підсумку вирішили розстріляти. Микола Куліченко – єдиний з братів, хто зміг вижити та врятуватися.

Важливо Окупанти влучили у склад з аміачною селітрою, мінус 26 350 ворогів: основне за 77 день війни

До будинку братів Куліченків росіяни прийшли 18 березня – тоді, коли село на Чернігівщині, де вони жили, було вже окуповане. Загарбники влаштували обшук, під час якого знайшли у помешканні форму Збройних Сил України, яка належала молодшому братові Євгену, та військові медалі їхнього діда. За словами Миколи, саме це спонукало росіян катувати, допитувати та врешті-решт розстріляти братів.

Микола розповів, що його брата Євгена вивели на вулицю, поставили на коліна та почали бити дубинкою, яку він власноруч зробив. Згодом трьом братам зав'язали очі, кинули до військової машини та вивезли їх за межі села.

Згодом Куліченко зрозумів – росіяни звозили людей у село Вишневе на територію пилорами. Там їх допитувати та катували.

Я був тут, а брати навпроти разом. І ще був ряд: на піддонах лежали поранені солдати,
– розказав Микола.

Катівня на Чернігівщині

Катівня у Вишневому, де тримали братів / Фото Суспільне Чернігів

Він зі своїми братами пробув там 3 дні – чоловіків допитували та били. Згодом росіяни вирішили відвезти їх на розстріл.

Микола розповів, що окупанти вирили могилу для 3 братів. Кожному із них росіяни зв'язали руки, ноги та очі – щоб не втекли. Братам вистрелили в голову та кинули їх до могили. Тіла окупанти присипали землею та пішли звідти.

Я тут, поруч старший брат, а трохи далі – менший. І його першого застрелили. Вкинули в яму, а потім Діму застрелили, але не вкидали в яму. А потім, як в мене вистрелили, мене ще і ногою штовхнули. Я впав на верх старшого,
– розповів Микола жахливі подробиці.

Чоловік врятувався з могили, переживши кулю російських окупантів: дивіться відео

Чоловікові вдалося вижити та вибратися з могили. Микола вцілів, тому що ворожа куля пройшла через щоку навиліт та не зачепила життєво важливих органів.

Микола Куліченко

Куля окупантів не вбила Миколу Куліченка / Фото Суспільне Чернігів

Незважаючи на зв'язані кінцівки, Миколі вдалося дістатися до найближчого села та пройти російський блокпост. Вже там його прихистила місцева мешканка Валентина Петрівна.

Я побачила, що він побитий, синій, у землі. Я запросила його до хати, щоб він умився, поснідав. Зібрала його трохи на дорогу і він пішов. Ми коли зустрічаємось, завжди обіймаємось. Він став нам, як рідний,
– розповіла жінка.

Микола Куліченко разом з пані Валентиною Микола Куліченко з пані Валентиною / Фото Суспільне Чернігів

До свого села чоловікові довелося пройти пішки 40 кілометрів. Лише після того, як росіяни покинули Чернігівщину, він зміг обстежитись у лікарні. Миколі діагностували перелом 2 ребер.

Після деокупації села до місця подій приїхала оперативно-слідча група. Фахівці підтвердили те, що очі, руки та ноги 2 загиблих братів були зв'язані. За попереднім оглядом, обидва вони померли від вогнепальної зброї – їм вистрілили у голови.

Могила братів

Могила, де вбили братів Куліченків / Фото Суспільне Чернігів

Прокуратура відкрила провадження проти окупантів за фактом порушення правил та звичаїв війни. Встановлювати особи російських злочинців будуть співробітники СБУ.

Дивіться також – дівчинка з простреленими ногами врятувала поранених: відео