Наразі детальна інформація про тих, хто несе відповідальність за вибух, в результаті яких загинули 22 людини, і як мінімум 59 отримали поранення, відсутня, пише CNBC.

Читайте також: Що відомо про теракт на стадіоні Манчестера

Проте вже відомо, що відповідальність за теракт у британському Манчестері взяла на себе "Ісламська держава", а нападник, який проніс вибуховий пристрій за межі концертного залу, був один і він загинув на місці.

Імовірність того, що це був скоординований теракт, спланований із-за кордону, вкрай мала,
– заявив у своєму інтерв'ю для CNBC Річард Феннінг, генеральний директор консалтингової компанії Control Risks.

Число терористів-одинаків, на думку експерта, зростає, на це вказують теракти, які нещодавно сталися в Європі. Він пояснив, що "ці люди вибрали замкнутий спосіб життя, їхні захоплення привели до віджчуження і розвинули в них бажання заподіювати серйозну шкоду іншим", йдеться у публікації.

Феннінг додав, що теракти, вчинені одинаками, дуже важко спрогнозувати та їм запобігти.

Читайте також: З'явилось відео вибуху в Манчестері на стадіоні

"Що стосується терактів, які сьогодні відбуваються в Європі, у мотивах, що штовхають людей на їх вчинення, немає ніякої закономірності", – констатував Феннінг.

За словами іншого аналітика – Фреда Бертона, віце-президента компнії, що спеціалізується на боротьбі з тероризмом і корпоративній безпеці, "масштаб стратегічного планування в процесі підготовки вибухів на одному з найбільших закритих стадіонів Європи виявився вражаючим".

Читайте також: Стало відомо, чи постраждали українці під час теракту у Манчестері

"Те місце, яке зайняв терорист-смертник, або де він заклав вибуховий пристрій, було вибране з конкретним наміром убити, тому в цьому випадку можна говорити про добре продуманий план. Це, без сумніву, була дуже успішна операція з точки зору тих, хто її планував", – прокоментував для американського видання Бертон.

Він також зазначив, що поки слідчі не з'ясують особу терориста, вони не дізнаються, чи немає зараз поблизу інших терористів з поясами смертника.

Нагадаємо, під час концерту популярної американської виконавиці Аріани Гранде в англійському Манчестері стався вибух. Унаслідок теракту загинули 22 людей, ще 59 осіб зазнали поранень.

Поліція Великобританії заявила, що розглядає інцидент як терористичний акт.