Про запропоновану сусідньому Лівану допомогу повідомляє Армія оборони Ізраїля у своєму твіттері.

Важливо У Бейруті прогриміли два потужних вибухи: останні новини, фото, відео

Гуманітарну й медичну допомогу запропонували надіслати через спільні міжнародні канали. Адже через багаторічний конфлікт у сусідніх Ізраїля й Лівану навіть немає дипломатичних відносин.

Звернення про надання допомоги було надіслано під керівництвом міністра оборони Бенні Ганца й міністра закордонних справ Ізраїля Габі Ашкеназі.

Згодом в Ізраїлі заявили, що їхні лікарні готові приймати поранених людей з сусіднього Лівану. Крім того, на міськраді в столиці Ізраїля Тель-Авіва засяяли кольори ліванського прапора.

Міськраду Тель-Авіва підсвітили кольорами прапора Лівана: дивіться відео

Коротко про конфлікт Ізраїля й Лівану:

Від самого початку проголошення незалежності держави Ізраїля в 1948 році в неї були дуже гострі відносини з усіма сусідами. Це переважно мусульманські країни, які підтримують Палестину – невизнаної країни, що не може поділити територію з Ізраїлем.

Вже з кінця 1947 року Ізраїль почав війну за власну незалежність з сусідами, серед яких був і Ліван. Далі були постійні загострення конфліктів між сусідами.

Зокрема в 1982 й 2006 роках були дві ліванські війни, коли Ізраїль вторгався на територію північного сусіда. Загалом конфлікт між двома сусідами триває вже понад 70 років.

Ізраїль і Ліван: карта

Вибухи в Бейруті: коротко

  • У столиці Лівану Бейруті 4 серпня прогриміли два потужних вибухи. Пошкоджені будівлі, по всьому місту в будинках розбиті вікна.
  • Внаслідок вибухів загинули щонайменше 138 людей. Ще понад 4 тисячі людей отримали поранення.
  • Вибухи прогриміли в морському порту міста. Відомо, що вони трапилися на складах піротехніки, але місцева влада відкидає версію, що вибухнула саме піротехніка.
  • Вибухи були настільки потужними, що їхню хвилю відчули за близько 250 кілометрів від Бейруту – на острові Кіпрі.