Журналісти показали кадри наслідків атак ЗСУ на військових об'єктах російських загарбників у селі Вітине Сакського району. Вибухи в Криму чули орієнтовно о 22:00 23 червня.

Дивіться також Живий щит: що відомо про ЗРК "Тор-М2", яким Росія могла вбити своїх туристів на пляжі в Криму

Які наслідки атак по військових об'єктах росіян в Криму

Згідно із супутниковими фотографіями супутника Planet Labs, 24 червня вже помітно сліди від пожеж на території військового об'єкта росіян у селі Вітине. На знімках від 20 червня таких наслідків не видно.

Наслідки вибухів у Криму 24 червня 2024 року: дивіться відео

Дані OpenStreetMap свідчать, що там розміщений 40 окремий командно-вимірювальний комплекс, а саме Центр дальнього космічного зв'язку. Він належить повітряно-космічним силам Росії та є важливою військовою частиною в системі російського космічного зв'язку та супутникової навігації.

Військовий експерт Анатолій Храпчинський розповів, що на території Центру є системи супутникового спостереження та збору інформації "Лиана". До неї входять супутники "Лотос" і "Пион-НКС".

"Пион-НКС", зокрема, використовує активну радіолокацію для морської розвідки та збору інформації,
– розповів Храпчинський.

Він уточнив, що Росія може використовувати цей Центр, щоб керувати:

  • групами супутників "ГЛОНАСС" (російський аналог американської GPS), якими оперує державна корпорація ворогів "Роскосмос";
  • системами радіоелектронної боротьби. Зокрема, як "Тирада-2" та "Былина-ММ", які призначені "для придушення сигналів зв'язку ворожих супутників".

До речі, ввечері 23 червня після вибухів у Євпаторії, Заозерному, Донузлаві, Чорноморському та Міжводному припускали, що є приліт якраз по військовій частині росіян біля Євпаторії.

Після цього у Defense Express підтвердили, що ЗСУ вдарили по специфічному об'єкту в окупованому Криму – Центру дальнього космічного зв'язку Росії, розташованому в селі Вітине під Євпаторією.