Так, вибухи лунали на Арабатській Стрілці, в Багеровому та нафтобазі у Феодосії. Полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан припустив 24 Каналу, що ціллю таких ударів може бути ворожа протиповітряна оборона.

Важливо Зима на фронті․ Як погода впливає на війну, наступ ЗСУ та просування росіян

На Півдні можуть готувати серйозний удар

5 грудня понад 40 безпілотників виконували завдання на окупованому півострові. На думку Світана, частину дронів, найімовірніше, використовували як обманки, щоб виманити ППО. А вже ударні безпілотники по цій системі відпрацьовували.

"Основне завдання, якщо працюють по ППО – завоювання переваги у повітрі. Тобто може бути підготовка до більш серйозних ударів. Наприклад, ударними ракетами", – припустив полковник запасу.

Скриншот відео
До Криму часто залітають дрони / Скриншот відео

Огляд бойових дій від Романа Світана: дивіться відео

Росія кидає нові підрозділи в Крим

Партизанський рух "АТЕШ" повідомив, що росіяни перекидають на окупований півострів нові підрозділи мобілізованих з Якутії. За словами Світана, Росія вже відправляла "бойових бурятів", а потім на їхній батьківщині вибухало залізничне сполучення, що звісно ж може бути збігом.

Військовий експерт зауважив, що українські спецслужби цілком можуть "направити на правильний шлях" цих мобілізованих. А відтак у Росії можуть з'явитися нові проблеми.

Мінус російська "сушка" на Зміїному

В районі острова Зміїний наші захисники ліквідували ворожий бомбардувальник Су-24М. Це важкий фронтовий літак. На думку Світана, за допомогою Су-24М ворог намагався скинути плануючі авіабомби або ракети в районі острова.

Су-24 гарно видно над морем, тому збити його могли з більшості наших ЗРК, що могли стояти на березі. Там до острова Зміїний близько 30 кілометрів,
– сказав військовий експерт.

Отже, ворожий бомбардувальник могли знищити і з установки С-300, і IRIS-T, і NASAMS. Крім того, однозначно Patriot міг би знищити російську "сушку". Однак у цьому випадку впав би не лише Су-24М, а й винищувач, що супроводжував його.

Більше про ситуацію на Півдні

  • Уночі проти 5 грудня мешканці Феодосії та Керчі, що в Криму чули багато вибухів. За різними даними на півострові пролунало від 9 до 30 вибухів. Більше про хронологію "бавовни" в Криму – читайте в нашому матеріалі.
  • Україна поступово повертає собі контроль над Чорним морем, тому Росія, щоб уберегти свої кораблі – виводить їх з Криму, але не всі. Osint-аналітики з'ясували, які судна ворога можуть стати потенційними жертвами "малюків".
  • Окупанти перебувають у складній ситуації в окупованих Кринках Херсонській області. Так, 144 мотострілецька бригада Росії, що нині перебуває там, з кінця серпня до середини листопада 2023 року втратила там 76 солдатів, а пораненими й узагалі у 8 – 9 разів більше.