Пожежі, вибухи та інші надзвичайні ситуації регулярно відбуваються на території військових об'єктів країни-агресорки. Про це в ефірі телемарафону розповів представник ГУР МО Андрій Юсов.

Дивіться також Це наслідки, і вони продовжуватимуться, – у ГУР назвали причини частої "бавовни" в Росії

Вибухи та пожежі у Росії

Юсов наголосив, що коли мовиться про нафтобазу, яка задіяна в забезпеченні окупаційного корпусу паливо-мастильними матеріалами й не тільки, то це ускладнює логістику для окупантів. За його словами, це зриває графіки постачання та надання.

Представник ГУР МО розповів, що це надає додаткові можливості та більше часу, а також збільшує простір для маневру наших захисників.

Водночас він відреагував на твердження росіян, які запевняють, що вищезгадані надзвичайні ситуації виникли внаслідок атаки українських безпілотників. Мовиться про БпЛА дальністю 900 кілометрів.

Ми не можемо ані підтвердити, ані спростувати, але українські безпілотники звичайно можуть долати й не такі відстані. Якщо говорити про реакцію в російському суспільстві, то всі питання до Путіна, до Шойгу, до Герасімова, до тих людей, які продовжують геноцидну війну проти України,
– зауважив Юсов.

Як зазначив посадовець, було б дивно, якби б ці події не мали жодних наслідків для військових об'єктів на території Росії.

У Росії останнім часом "тривожно"

  • Ввечері 18 січня у місті Старий Оскол Бєлгородської області сталася потужна пожежа на підстанції. Через це у деяких частинах міста зникло світло. Зокрема у мікрорайонах Будьонного, Хмелева, Канатеа. Поруч із цією електропідстанцією розташоване локомотивне депо. Місцеві жителі повідомили, що перед пожежею вони чули звуки безпілотників та "бавовну". Російська влада традиційно спробувала все спочатку замовчати, а потім набрехати. У результаті МНС заявило, що на підстанції нібито сталося лише коротке замикання, яке буцімто не привело до подальшого займання.
  • Згодом стало відомо, що у місті Клинці Брянської області зайнялась нафтобаза. Загорілося чотири резервуари з пальним. Площа пожежі становила 1 тисячу квадратних метрів. У Росії повідомили, що нафтобазу намагались атакувати безпілотним літальним апаратом, але він нібито був виведеним із ладу засобами радіоелектронної боротьби. Однак губернатор Брянської області Алєксандр Богомаз повідомив, що під час так званого знищення, БпЛА встиг скинути боєприпас на нафтобазу.
  • Водночас під ударом опинився Тамбовський пороховий завод. За словами росіян, безпілотник літакового типу буцімто впав на майданчик біля цеху зі змішування порохів. Як зазначили росЗМІ, постраждалих та руйнувань нібито немає. Однак персонал заводу все одно "для безпеки" евакуювали.