Політолог-міжнародник Руслан Осипенко пояснив 24 Каналу, як та навіщо Лула да Сілва грає на нервах кремлівського диктатора. Зазначимо, що в Офісі Президента назвали заяву лідера Бразилії неприйнятною, зауваживши, що Лула да Сілва виступає за беззаконня "заради російських вбивць".

Читайте також Не треба аналізувати саміт по окремих заявах: чому G20 випустив ганебну декларацію

"Перекладаю з дипломатичної мови на просту, щоб зрозуміло було загалу – Лула да Сілва принижує Путіна. Чим більше триватиме ця дискусія, тим більше він буде принижений. Від нього (Лула да Сілва – 24 Канал) залежить, чи приїде диктатор на саміт G20, арештують його чи ні", – мовив Осипенко.

Від кого залежить участь Путіна у саміті G20: дивіться відео

Амбіції Путіна дорого коштують

Президент Бразилії підіймає свій імідж і принижує Путіна. Диктатор своїми руками створив таку геополітичну ситуацію, де Росія втратила всі свої важелі впливу й статус наддержави.

Тепер від Лула да Сілва залежить куди їхати Путіну, а куди не їхати,
– зазначив політолог-міжнародник.

Водночас сам диктатор, ймовірно, не повністю усвідомлює, у якій ситуації опинився. Громадянам Росії пропаганда показує ідеальну картинку, де Путін нібито зовсім не вигнанець й ще має авторитет.

"Його (Путіна – 24 Канал) запросять навіть на саміт ініціативи "Один пояс, один шлях". Інформацію для пропагандистів і "красивої" картинки нададуть. Але натомість доведеться віддати ще один острів на Амурі або ще шість російських міст перейменувати на китайські. Він розплачується за свої пусті амбіції територіями, ресурсами, людьми. За нереальні речі втрачає реальні", – додав Осипенко.

Гаазький трибунал для росіян: останні новини

  • Військово-політичне керівництво Росії має бути суворо покаране воєнних злочинів. Голова українського МЗС Дмитро Кулеба засудив відсутність прогресу у створенні спеціального трибуналу для російського керівництва та замороженні їхніх активів.
  • Ініціатива "Трибунал для Путіна" (T4P), яка фіксує порушення прав людини з боку російських солдатів, незабаром передасть до Міжнародного кримінального суду подання про звірства окупантів у Маріуполі.