Радник глави Офісу Президента Олексій Арестович спростував заяви російської сторони про "оточення 2 тисяч українських військових та полонених".

До теми Жодного оточення немає, – Веніславський оцінив загрозу для ЗСУ на Луганщині

Ніяких полонених немає, ніякого оточення не було. Вийшли всі наші війська, наскільки мені відомо,
– зазначив Арестович.

Головне – виснажити окупантів

Чиновник розповів, що українські військові організовано відійшли від Гірського та Золотого. За словами Арестовича, це злам певної парадигми. Ще від радянських часів в армії були такі поняття як "загинути, але не відступити". Однак це неефективно. Чиновник зазначив, що наше завдання – завдати ударів противнику, зокрема, по живій силі і техніці. Потрібно виснажити ворога й не дати йому наступати далі.

"А яким способом ми це робимо – наступом, обороною, контрнаступом, відступом, заманюючи його – абсолютно неважливо. Важливо, що ворог виснажується", – пояснив Арестович.

Однак він додав, що ворог активно просувається на цьому напрямку, до траси Бахмут –Лисичанськ.

Яка ситуація на Донбасі

  • Відповідно до вечірнього зведення Генштабу 24 червня, у районі Слов'янська росіяни хочуть наступати у напрямку Довгеньке – Долина. Українські воїни відбили штурм ворога у напрямках Сулигівка – Вірнопілля та Дібрівне – Курулька. Крім того, окупанти дистанційно мінують Долину.
  • Загарбники гатять з артилерії по Лисичанську, Сєвєродонецьку, Лоскутівці та Спірному. Вони завдали авіаційного удару в районі Лисичанська та вели штурмові дії в промисловій зоні Сєвєродонецька.
  • ЗСУ також відбили штурм в районі південної околиці Лисичанська.
  • На Бахмутському напрямку окупанти обстрілюють зі ствольної артилерії Білогорівку, Яковлівку та Майорське. Завдали авіаударів поблизу Яковлівки, Миколаївки і Покровського.
  • Відомо, що росіяни захопили Миколаївку. Проте ворожа спроба розвідки боєм в напрямку Миронівка - Вуглегірська ТЕС провалилась. Окупантів відігнали з втратами.

Може зацікавити – у МВС пояснили відхід ЗСУ від Сєвєродонецька: відео