Це легендарний та унікальний літак, який був найбільшим у світі. Його знищення стало ударом не лише для підприємства "Антонов", а й для мирних громадян України й всієї світової спільноти.

До теми Святослав Вакарчук зі сльозами на очах показав розтрощену "Мрію" у Гостомелі: емоційне відео

Тож у підприємстві сказали, що відновлення "Мрії" для них – "надважливе завдання".

Відновлення "Мрії" займе час – літак потрібно перепланувати

У ДП "Антонов" пояснили, що деякі основні агрегати для планера літака є в наявності. Проте нова "Мрія" має відповідати сучасним та перспективним нормам льотної придатності й бути обладнана відповідно до переліку завдань, які вона буде виконувати.

Це вимагатиме проведення великого обсягу розрахунково-конструкторських робіт, обрання та закупівлі відповідних комплектуючих, проведення програми випробувань та інше. Безумовно, цей проєкт буде здійснюватися в широкій міжнародній кооперації, за участю провідних компаній та підприємств глобальної авіаіндустрії,
– сказали у пресслужбі.

Після цього потрібно окремо визначити фінансування

Обсяг фінансування та можливість використовувати компоненти Ан-225,який зруйнували росіяни, визначатиме спеціальна комісія, яку наразі створюють під егідою ДК "Укроборонпром".

Джерела фінансування визначатиме держава.

До фонду вже надійшли перші кошти

Небайдужі люди вже надіслали кошти до фонду на відновлення "Мрії". В "Антонов" пообіцяли, що їх використають винятково для реалізації проєкту з відбудови літака. І "з прозорим звітуванням за кожну витрачену гривню чи долар".

Щодо термінів, наразі говорити про них передчасно, адже програма має бути ретельно опрацьована. Також ще раз просимо вас найближчим часом утриматися від відвідання аеродрому "Київ-Антонов-2", на території якого проводяться роботи з розмінування та знешкодження інших наслідків перебування окупантів,
– зазначили у ДП "Антонов".

До теми – Як виглядає зруйнована "Мрія" у Гостомелі: дивіться відео