У ніч проти 19 грудня російські окупанти атакували столицю нашої держави дронами-камікадзе, через що ситуація в енергосистемі зараз вкрай важка. Генеральний директор компанії YASNO зазначив, що всі три групи відключать від струму водночас.

Читайте також У Києві відкриють станції метро, закриті з початку вторгнення Росії

У Києві проблеми з теплопостачанням

Мер столиці Віталій Кличко повідомив, що станом на 22:40 у Києві застосовано значні обмеження, наразі без стабільного електропостачення 10 котелень.

У зв'язку із надзвичайно складною ситуацією в енергетиці та значеними пошкодженнями енергетичної інфраструктури, "Укренерго" застосовує в Києві більш значні обмеження. Тому наразі без стабільного електропостачання 10 котелень столиці,
– йдеться у повідомленні.

Відтак, перебої з теплопостачанням можуть виникнути в 144 житлових будинках міста.

Очільник міста запевнив, що енергетики і тепловики працюють в цілодобовому режимі і прикріпив список пунктів обігріву, що найближчі до будинків, де можуть бути проблеми з теплом.

Пункти обігріву розташовані за адресами:

Дарницький район

 • Школа І-ІІІ ступенів № 280, вул.Євгена Харченка 23Б
 • Навчально-науковий Інститут N3
 • Національної Академії Внутрішніх Справ, вул.Колекторна, 4 (намет)

Святошинський район

 • Територіальний центр, вул.Жмеринська,22а
 • Середня загальноосвітня школа №215, вул.Жмеринська, 20
 • Середня загальноосвітня школа №253, вул.Жмеринська, 34
 • Спеціалізована школа №76 вул.Жмеринська, 8

Шевченківський район

 • Школа №82, вул. Шпака, 4
 • Заклад дошкільної освіти №488, вул. Капніст, 10
 • Школа №102, вул. Шулявська 10-12
 • Фаховий коледж "Універсум", пров. Політехнічний, 3-А

Солом'янський район

 • Школа №69, вул. Донецька, 25
 • Школа № 64, вул. Ушинського, 32
 • Школа №43, вул. Преображенська, 17
 • Ліцей №144, просп. Лобановського, 6

Також, окрім існуючих, додаткові пункти обігріву розгорнуть за адресами: вул. Шпака, 2; просп. Повітрофлотський, 41 (намет) та на розі вулиць Жмеринської та Бетховена.

Скільки може не бути світла в Києві

За словами Коваленка, електроенергії немає в оселях киян у значній частині правого берега міста і подекуди – в області. Однак загалом – страждають усі райони. Окрім того, він відповів на питання, як довго триватимуть відключення.

Чи реальні зараз тривалі відключення у Києві? Так, 10 годин без світла – це, на жаль, реальність на сьогодні. Як швидко повернемося до стабілізаційних – передбачити важко,
– написав він у Фейсбуку.

Окрім того, керівник центру досліджень енергетики Олександр Харченко в ефірі телемарафону сказав, що найближчих декілька днів ситуація з графіками буде дуже складною. Потрібно і морально, і фізично готуватись до аварійних вимкнень.

Він зауважив, що взимку через морози люди використовують більше електроенергії, через що є її дефіцит. А також, звісно, погіршують становище енергосистеми атаки росіян на критичну інфраструктуру.

На усунення пошкоджень потрібно щонайменше декілька днів. Навіть щоб просто мінімізувати вплив цих пошкоджень,
– сказав експерт.

Який дефіцит електроенергії у столиці

Під час відкриття ялинки у Києві мер міста Віталій Кличко поспілкувався з журналістами та відповів на питання про те, який дефіцит енергетичних потужностей у столиці.

Внаслідок атак, які були сьогодні вранці, деякі з дронів пошкодили енергосистему міста Києва та області. У зв'язку з цим ми спостерігаємо збільшення дефіциту електроенергії до 50 відсотків,
– зазначив Кличко.

До цієї теми варто сказати, що рано чи пізно, але українським фахівцям вдасться заживити енергетичну систему, а Збройним Силам ліквідувати окупантів, які невтомно руйнують наші підстанції та мережі. А поки уся країна фактично на генераторах та намагається виживати в умовах часткових блекаутів.