Про це повідомив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький в етері національного телемарафону. Однак після масованих російських обстрілів енергосистемі потрібен час на відновлення.

Зверніть увагу Ситуація дуже складна: Зеленський перелічив регіони, де зі світлом найбільші труднощі

Яка ситуація в енергосистемі України

Володимир Кудрицький відзначив, що унаслідок ракетної атаки 5 грудня українські ТЕС зазнали серйозних пошкоджень, які досі не дозволяють використовувати їх повною мірою.

Щодо теплоелектростанцій – їх здатність виробляти електроенергію все ще не повна і залишається нижчою, ніж та, яку мали на початок тижня до першої масованої атаки. Їм треба додатковий час, щоб відновити свою роботу,
– підкреслив Кудрицький.

За словами голови Укренерго, компанія очікує, що вже наступного тижня в мережі будуть нові енергоблоки від ТЕС, що покращить ситуацію з електропостачанням в Україні.

Де найскладніша ситуація зі світлом

Від 10 жовтня Росія використовує енергетичний терор для залякування українців та примусу України до переговорів. З того дня окупанти завдали 8 хвиль масованих ракетних ударів та часто атакують енергооб'єкти наближених до фронту регіонів.

Через російські обстріли в енергосистеми є серйозні пошкодження. Енергетики невтомно працюють над ліквідацією наслідків та стабілізацією енергосистеми, аби обленерго могли у всіх регіонах застосовувати графіки стабілізаційних відключень, а не аварійних.

За словами Володимира Зеленського, зараз найскладніша ситуація на Одещині, де днями росіяни за допомогою дронів-камікадзе атакували енергооб'єкти, що призвело до майже повного знеструмлення області.

Також проблеми зі світлом є в Києві та області, у Волинській, Львівській, Чернівецькій, Закарпатській, Сумській та Дніпропетровській областях.