Для вироблення критеріїв, за яким і буде формуватися список "безпечних країн", посли 27 країн-членів ЄС зібралися в п'ятницю, 26 червня, в другій половині дня. Дискусії тривали й у ніч на суботу, 27 червня. Але рішення так і не було прийнято, пише DW.

Читайте також Що зміниться у липні: прожитковий мінімум, пенсії, відкриття кінотеатрів і деяких країн

За даним видання багато послів заявили, що їм необхідні консультації зі своїми урядами.

Для яких країн ЄС планує відкрити кордони

Міністрам представили список з 10 – 20 країн. Повідомляється, що у списках точно відсутні Сполучені Штати Америки, Бразилія та Росія. Натомість, за даними агенції dpa, обмеження можуть зняти для Південної Кореї й Нової Зеландії. За повідомленням деяких ЗМІ, у "зеленому" списку може опинитися й Україна. Перед тим Єврокомісія вже рекомендувала внести до списку шість країн Західних Балкан: Албанію, Боснію та Герцеговину, Косово, Чорногорію, Північну Македонію та Сербію, адже епідеміологічна ситуація у них подібна або краща, ніж у ЄС.

Водночас видання Politico пише, що України в "зеленому" списку немає. В Україні кількість нових випадків за останні два тижні перевищує середній показник по ЄС.

Коли ж очікувати рішення

Очікується, що неформальні відповіді від країн ЄС з цього питання можуть надійти ближче до вечора суботи, 27 червня. Якщо країнам ЄС таки вдасться погодити критерії для країн, громадянам яких дозволятиметься в'їзд до ЄС, то відповідний документ може бути підписаний у понеділок, 29 червня. Обмеження для поїздки громадян цих країн знімуть 1 липня. Але список постійно будуть переглядати.