Але нове перенесення дати розгляду надання безвізового режиму для України на квітень це вже занадто навіть для такого єврореаліста як я.

Читайте також: Безвізу для України поки не буде: Європарламент переніс розгляд питання

Це плювок, це просто прояв неповаги. Не буду уточнювати чи на адресу лише певних осіб в українському керівництві, чи щодо країни в цілому у цьому випадку це вже абсолютно не важливо. Можливо, думали про когось конкретно, але плюнули в цілу країну, у кожного з нас.

Це повне фіаско нинішньої української зовнішньої політики. Це провал безглуздої риторики, недотриманих обіцянок, брехні і обману. Можна ще двадцять разів повторити, що все це лише технічні деталі, що все це через поганих правих радикалів у Франції і лівих радикалів у Нідерландах, і що головне це не безвізовий режим, а реформи, до яких нас цей безвізовий режим штовхає...

Можливо, що все це так, і що все це правда. Але з сьогоднішнього дня ці мантри вже нічого у наших громадян крім відрази не викликатимуть. Все це лише змушуватиме кожного, хто був на Майдані, запитатися то за що боролись?

Після таких рішень образа на ЄС у суспільному сприйнятті незворотня. І навіть якщо цей безвіз таки дадуть десь там у червні чи липні він вже більше не матиме такого позитивного сприйняття, як раніше. Скоріше навпаки. Він буде нагадуванням не героїзму на Майдані чи реформ. Він стане нагадуванням плювка.

Нагадаємо, 15 грудня Європарламент ухвалив рішення про механізм тимчасового призупинення безвізового режиму, від якого залежить надання безвізу Україні ще до кінця цього року.