Про це 24 Каналу розповів старший офіцер служби зовнішньої розвідки КДБ і ФСБ у відставці Сергій Жирнов. За його словами, ця історія взагалі була досить дивною. З самого початку Росія заявила, що призупиняє дію договору. Але насправді формально нічого не змінилося.

До теми Що таке ДСНО і чи випробує Путін ядерну зброю: для чого Росії нова фаза шантажу

Це – історія, яка працювала проти Путіна

Як наголосив Жирнов, Росія нібито грізно заявила, що призупиняє дію цього договору. Але насправді там не почали нарощувати кількість стратегічних наступальних озброєнь. Вони тільки формалізували відмову від взаємних інспекцій, які й так вже більш ніж рік не працюють через повномасштабне вторгнення.

Нічого не змінилося. Ця історія працювала проти Путіна. Сильній ядерній державі було б цікаво привести американських інспекторів та показати, в якому ідеальному стані їхня зброя; що Росія завжди може завдати удар по Заходу,
– зазначив Жирнов.

Історія про вихід з ДСНО грала проти Путіна – Жирнов: дивіться відео

Натомість російський диктатор Владімір Путін закрив доступ до ядерної зброї Росії. І зараз взагалі незрозуміло, в якому вона стані. Цілком ймовірно, що там такий же бардак, як і з танками та іншими видами конвенційної зброї.

Кремль готовий відновити переговори щодо ДСНО

  • Представник Росії при міжнародних організаціях у Відні Михайло Ульянов несподівано заявив, що діалог щодо ДСНО може початися будь-якої миті. Однак в Кремля лише одна умова – "відмова від ворожої політики щодо Росії". Вони знову бідкаються, що світ нібито не любить окупантів.
  • Владімір Путін під час звернення до федеральних зборів, яке відбулося 21 лютого, заявив, що Росія тимчасово призупиняє участь в ДСНО. Але він наголосив, що це саме призупинення, а не вихід з договору.
  • Політолог Валентин Гладких пояснив, чому Росія призупинила участь, а не вийшла з ДСНО.