Порівняно з 2016 роком в українському суспільстві знизилися протестні настрої. Хоча ще в минулому році цей показник насторожував – протестні настрої практично наблизилися до рівня 2013 року року, коли ситуація "вибухнула". Зараз же ми спостерігаємо, хоча і не дуже суттєве, але падіння цієї тенденції.

Читайте також: Депутат розповів про два можливі варіанти розвитку подій після мітингів під Верховною Радою

Протестні настрої – як завжди, ближче до виборів – "ростуть" лише у представників політичної опозиційної еліти, яка сподівається прийти до влади.

Зазначу, що фактор масових протестних настроїв має значення лише в тому випадку, якщо в політичних елітах знайдуться люди, які хочуть скористатися ситуацією. Тоді вони можуть підняти серйозну хвилю активного невдоволення, навіть якщо "протестний" показник в суспільстві не дуже високий.

Якщо є масове співчуття до тих, хто вирішив заварити цю "протестну кашу", тоді є шанси організувати і новий майдан. Але співчуття повинно бути обов'язково масовим. А просто незадоволені в Україні – присутні завжди. Наші люди незадоволені владою постійно, крім першого року, коли вони цю владу обрали.

Тому для реального, а не показового протесту потрібні впливові опозиційні політичні сили. Але люди підтримають лише тих, хто бореться не тільки за свої інтереси.

Що ж стосується вимог сьогоднішніх протестувальників – це абсолютний популізм. Багато хто вважає, що ці політики просто сміються над ними.

Вони виступають проти депутатської недоторканності. Пам'ятаєте, як знімали цю недоторканність з Ігоря Мосійчука, як урочисто його заарештували у Верховній Раді? І що? Правильно кажуть, що боротьба з корупцією в Україні нагадує сучасну риболовлю: виключно заради фотографії з рибою.

Читайте також: Не проголосуєте – отримаєте Майдан: перший день протестів під Радою

Ці вимоги не можуть об'єднати суспільство, оскільки 98% українців зайняті іншими питаннями: як вижити, пережити опалювальний сезон і нескінченне підвищення цін, врятувати свій малий або середній бізнес, протистояти російській агресії. Занадто багато зараз проблем, і скасування депутатської недоторканності – не найважливіша з них.

Автор: Євген Головаха. Джерело: Новое время