Там зазначили, що окупований Крим залишається українською територією. Проте, мовляв, де-факто його все ж наразі контролює Росія.

Раніше Президент Болгарії заявив, що Крим – "російський", а санкції – неефективні

У Радева уточнили його зухвалу заяву

Як наголосили у пресслужбі болгарського президента, Радев неодноразово стверджував, що анексія Криму є порушенням міжнародного права. Тому з юридичної точки зору півострів – український. Там запевнили, що це – чітка позиція Софії у всіх міжнародних організаціях.

При цьому, як підкреслив у ході дебатів президент Радев, "у даний час" Крим – під контролем Росії. Більш ніж ясно, що ця проблема не може бути вирішена силою,
– мовиться у заяві.

Крім цього, у Радева підкреслили, що Болгарія постійно заявляє про підтримку суверенітету й територіальної цілісності України. Низка офіційних представників країни напередодні запевнили наших дипломатів, що саме такою є позиція Софії.

Радев вдруге став президентом Болгарії

  • Скандальні висловлювання Радева прозвучали на дебатах між першим та другим туром президентських виборів. Його опонент мав протилежнупозицію й наголошував, що Крим є українським, а санкції проти Кремля скасовувати не можна.
  • У першому турі Радева підтримали 49,42% виборців, а його опонента Атанаса Герджиков – 22,83%. Згідно з даними соцагентств, у другому турі за чинного прездента віддали голоси 66% виборців, за Герджикова – близько 32%. Тож Радев залишиться на своїй посаді.