У Службі безпеки України нагадали, що з травня 2021 року здійснюють досудове розслідування кримінального провадження за фактами викрадення колишнього судді та незаконного переправлення його через державний кордон.

Читайте також Адвокати Чауса досі не знають, де їхній клієнт

Співробітники виконували свої посадові обов’язки в рамках розслідування відповідного кримінального провадження. Будь-які спроби представити суспільству інформацію в іншому ключі є звичайними маніпуляціями,
– наголосили в СБУ.

Окремо правоохоронці зауважили, що 30 липня на гарячу лінію зателефонувала особа, яка повідомила, що до однієї з селищних рад Вінницької області прибув чоловік, який представився Миколою Чаусом і "попросив викликати саме СБУ".

СБУ отримала дані від Чауса

Згодом слідчі отримали від екссудді дані, які свідчать про його викрадення, позбавлення волі та застосування до нього інших протизаконних дій. У зв'язку з відповідною заявою щодо Чауса вжито заходів для забезпечення його безпеки.

  • Зважаючи на його фізичний і моральний стан після тривалого позбавлення волі, наразі йому надається необхідна медична допомога.

Чауса знайшли в Україні: головне

  • У квітні 2021 року з'явилось повідомлення, що екссуддю Чауса викрали. Нібито невідомі посадили його в авто у Кишиневі.
  • Згодом, у травні, він записав відеозвернення до українців і запевнив, що викрадали його насправді набагато раніше.
  • Знайшли його у селі Мазурівка, що у Вінницькій області 30 липня. Екссуддя нібито сам прийшов у тамтешню будівлю сільської ради.
  • За словами сільського голови, Чаус був голодним та брудним. Був одягнений у шорти, але без футболки – з голим торсом.
  • Екссуддю нагодували, дали води. Втім, незадовго нібито прийшли посадовці Служби безпеки України й повезли його кудись.

До теми Влаштували гонитву з рупором: НАБУ спробувало перехопити авто СБУ з Чаусом – відео