Радник міністра внутрішніх справ зауважив, що свої дії терорист проводив без будь-яких порушень стану. Наприклад, стану афекту, чи під дією якихось засобів. Про цей Юрій Тандіт розповів в ефірі програми "Про головне" на 24 каналі.

Читайте також Луцький терорист не шкодує, що Зеленський видалив записане для нього відео

За його словами, Кривош діяв у межах реалізації своєї "суперідеї". І був в адекватному стані щодо ставлення до людей, яких захопив.

Він це все робив свідомо. Він свої дії усвідомлював,
– зауважив ЮрійТандіт.

Також радник очільника МВС повідомив, що луцького терориста перевірятимуть на психічний стан. Адже щоразу, коли проходить спеціальна операція зі звільнення заручників, група спеціалістів оцінює ризики. І додав, що найважливіше – прорахувати стратегію поведінки терориста.

"Працювали у вівторок з самого ранку щодо цього злочинця. Визначили його психофізіологічну домінацію. Прорахували його діїі. Фактично, чітко була вибудувана його стратегія поведінки", – пояснив він.

Юрій Тандіт зазначив, що у злочинця є певна так звана суперідея, яку він намагався реалізовувати, прикриваючись "великими цілями". Але водночас він ризикував життям інших людей, які цілий день перебували у складних умовах.

Він демонстрував тим людям, які були за автобусом, що збирався їх вбити, підірвавши автобус. Ми бачимо, що ця людина – небезпечна для суспільства,
– відзначив радник керівника МВС.

І наголосив, що з ним працюватимуть спеціалісти певного профілю.

Що загрожує терористу

Наразі Максима Кривошу звинувачують за 4 важкими статтями Кримінального кодексу. Зокрема, і "організація та проведення терористичного акту" – це 258 стаття.

"Вони всі важкі, зокрема, і передбачають найвищу міру покарання – пожиттєве ув’язнення", – пояснив Юрій Тандіт.

Захоплення заручників у Луцьку: коротко

  • Зранку 21 липня чоловік на ім'я Максим Кривош (поліції він назвався як Максим Плохой) захопив у центрі Луцька автобус з 13 заручниками.
  • Він сам зателефонував у поліцію й заявив, що має з собою вибухівку й стрілецьку зброю.
  • Терорист вимагав, аби ключові українські політики й олігархи виклали у своїх соціальних мережах зізнання про те, що вони – "терористи в законі". Водночас, президент Зеленський мав записати відео з рекомендацією подивитися фільм "Земляни".
  • Пізніше Плохой відпустив перших трьох заручників – пенсіонерку, вагітну жінку й неповнолітнього хлопця.
  • У відповідь на це Володимир Зеленський виконав вимогу – у соцмережах рекомендував переглянути фільм "Земляни" 2005 року. Однак згодом він видалив відео.
  • Приблизно о 22:00 терорист здався поліції, всі люди були звільнені, ніхто не постраждав.
  • Кривошу інкримінують тероризм, захоплення заручників, замах на життя правоохоронця та незаконне поводження зі зброєю.
  • Луцький суд 23 липня обрав йому запобіжний захід. Максим Кривош без права на заставу перебуватиме під вартою щонайменше до 18 вересня.