Інформацію про загибель українського громадянина повідомив посол України в Лівані Ігор Осташ на своїй фейсбук сторінці.

Актуально Вибух у Бейруті: кількість жертв зросла до 158, понад 6 тисяч поранених

Що відомо про загиблого

За даними українських дипломатів, 32-річного хлопця звали Вільям Азар.

Посол додав, що вже зв'язався із матір'ю загиблого, яка родом із Києва, і висловив їй співчуття.

Він збирався одружитися. Здається, ще недавно голосував у посольстві. Молодий перспективний економіст вийшов з офісу компанії KPMG, щоб поїхати додому,
– розповів Ігор Осташ.

Що відомо про постраждалих українців від вибуху в Бейруті

6 серпня в МЗС України повідомляли, що серед помешкань, які виявилися пошкодженими внаслідок масштабного вибуху в порту Бейрута, – домівки трьох сімей українців.

Ще одна громадянка України повідомила про руйнування її квартири та незначні тілесні ушкодження. Усі вони звернулися за допомогою до посольства України в Лівані.

Вибух у Бейруті: головне

  • Ввечері 4 серпня в столиці Лівану Бейруті у порті прогриміли потужні вибухи. Відомо про понад 6 тисяч постраждалих та щонайменше 158 загиблих.
  • Потужний вибух відчули навіть за 240 кілометрів на сусідньо розташованому Кіпрі.
  • Надзвичайну ситуацію влада Лівану назвала катастрофою національного масштабу. Вибух у Бейруті залишив 300 тисяч людей бездомними, завдані збитки оцінюють у понад 3 мільярди доларів.
  • Причини вибуху досі встановлюються. Спершу повідомляли, що мовиться про займання піротехніки на складі в порту. Згодом влада і ЗМІ заявили, що вибух спричинили понад 2 700 тонн аміачної селітри, яку конфіскували 6 років тому.
  • Інтерпол взявся за розслідування причин і обставин трагедії.
  • Селітру вилучили з корабля російського бізнесмена Гречушкіна, за інформацією ЗМІ у 2014 році. Відтак вона весь час лежала у порту.