В цьому переконаний представник Палестини у Великій Британії Мануель Хассассіан, передає Reuters.

Дональд Трамп, який оголосив про намір перенести посольство США з Тель-Авіва до Єрусалима, може спровокувати великий конфлікт. Такою дією президент США фактично визнає Єрусалим столицею Ізраїлю.

Він оголошує війну на Близькому Сході, він оголошує війну проти 1,5 мільярда мусульман і сотень мільйонів християн, які не збираються миритися з тим, що святині повністю будуть під гегемонією Ізраїлю,
– зазначив Мануель Хассассіан.

Відомо, що питання статусу Єрусалиму є одним із найгостріших у світовій політиці. У 1940 році, коли Ізраїль став незалежною державою, до країни належала лише частина Єрусалиму. Згодом все місто перейшло до складу Ізраїлю. Однак таку анексію не визнала міжнародна спільнота, тому в Єрусалимі досі не було жодного посольства.

Читайте також: Переговори неминучі: чому США вразливі перед ядерною загрозою із КНДР та як її зупинити

Наразі Ізраїль вважає місто своєю столицею, а палестинці – головним містом їхньої майбутньої держави. Відтак заяви Трампа можуть спровокувати конфлікт між двома країнами, який імовірно переросте у витік насильства. Палестину підтримують багато арабських держав та весь ісламський світ. Радикальні угруповання уже закликають відновити боротьбу за знищення Ізраїлю. Крім того, ціллю екстремістів можуть стати й американські військові та дипломати на Близькому Сході.