Гроші на ці виплати вже повністю перерахували органам соціального захисту населення в регіонах. Як повідомляє Урядовий кур'єр, їхня загальна сума сягає 1, 3 мільярда гривень, а на кінець квітня 843 тисячі пенсіонерів вже отримали доплату.

Важливо У травні проведуть індексацію пенсій: як збільшаться виплати

Хто і скільки отримає до 9 травня

Традиційно основні виплати отримають люди з інвалідністю. Тут передовсім мовиться про тих, хто отримав інвалідність внаслідок війни або через ув'язнення у концтабір чи гетто у віці до 14 років. Вони отримають:

  • І група – 4 тисячі 120 гривень;
  • ІІ група – 3 тисячі 640 гривень;
  • ІІІ група – 3 тисячі 160 гривень.

Учасники бойових дій, люди, які постраждали внаслідок Революції Гідності, в'язні концтаборів чи гетто у віці до 18 років, а також народжені у таких місцях отримають 1 тисячу 390 гривень.

Члени сімей померлих учасників бойових дій, війни та жертв нацистських переслідувань отримають виплати у розмірі 900 гривень.

Учасники війни і колишні в'язні концтаборів, примусово вивезені для роботи, діти підпілля та інших борців з націонал-соціалістським режимом передбачено 570 гривень.

Також порівняно велику виплату у 4 тисячі 120 гривень отримають особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною. Сюди входять:

  • нагороджені Орденом Героїв Небесної Сотні;
  • герої Радянського Союзу;
  • повні кавалери Ордена слави;
  • нагороджені чотирма і більше медалями "За відвагу";
  • герої Соціалістичної праці, удостоєні у період Другої світової.

Коли і як можна отримати виплати?Розпорядженням передбачено, що виплати мають бути сплачені до 5 травня. Районні органи соцзахисту або центри по нарахуванню соцвиплат мають перерахувати їх на рахунки громадян через пошту чи банк.

Особи, які отримали до 5 травня будь-який зі статусів, що передбачає виплату, але не отримали саму виплату, можуть звернутися до регіональних структур. Це можна зробити до 30 вересня 2020 року.

Слід зазначити, що ці суми не є остаточними. Це лише виплати з державного бюджету. З місцевих бюджетів доволі часто також передбачені виплати для того, аби віддячити ветеранам.