Чоловіка викрили детективи Бюро економічної безпеки регіону, інформує 24 Канал. З'ясувалося, що виробництво організував 60-річний мешканець Ізмаїла.

Дивіться також Аж до кінця війни: в одній із областей України обмежать продаж алкоголю

У себе вдома він облаштував цех. Там він власноруч виготовляв алкоголь під виглядом коньяку та вина. Чоловік змішував спирт з харчовими добавками та барвниками. Продавав товар у мережі – через сайти оголошень.

Під час обшуку у фігуранта вилучили понад 26,5 тисяч літрів лікеро-горілчаних виробів. А ще – харчові добавки, барвники та 19 ємностей.

Зразки речовин направили на експертизу. Серед вилученого також накладні служби доставки, чорнові записи та готівка в іноземній валюті.

Загальна вартість вилученого – понад 9 мільйонів гривень. Нині триває досудове розслідування.

Боротьба з тіньовим ринком алкоголю та тютюну

  • В Україні запровадять електронний акциз на алкоголь та цигарки. Він запрацює з 1 січня 2026 року. Відповідний закон уже підписав Володимир Зеленський.
  • Цей закон має перевести в електронний формат облік алкоголю, тютюнових виробів та рідин для електронних сигарет. Парламентарі переконані, що це буде серйозний удар по тіньовому ринку.
  • За допомогою електронної марки можна буде відстежувати рух товарів на всі етапах – від виробника чи імпортера до споживача. Також це дозволить контролювати повноту та своєчасність оплати акцизного податку.
  • Окрім того, кожен охочий зможе перевірити легальність походження товару. Після запуску такої системи, аби перевірити алкоголь та цигарки на оригінальність, треба буде зчитати код продукції через Дію.