Відповідне рішення ухвалили під час засідання Кабміну 3 березня. План передбачає оновлення українського переліку офшорних зон з урахуванням правових норм ЄС та даних Глобального форуму з прозорості.

Читайте також Ще одна країна потрапила до "чорному" списку офшорів ЄС

Деталі плану боротьби з виведенням грошей в офшори

  • Відповідно до плану, Державну податкову службу, Державну митну службу та деякі інші органи залучать до запобігання незаконному виведенню грошей за кордон, зокрема в офшорні зони, а також незаконному переміщенню товарів на підставі підроблених рахунків-фактур.
  • План передбачає запровадження автоматичного обміну інформацією з податковими органами інших країн, зокрема відповідно до Загального стандарту звітності (CRS).
  • Також планують впровадити План дій з протидії розмиванню податкової бази та виведенню прибутку з-під оподаткування (Base erosion and Profit Shifting – BEPS).

Що робитиме Державна податкова служба

  • постійно проводитиме заходи контролю для виявлення, запобігання та руйнування схем ухилення від оподаткування суб'єктами господарювання під час виплати заробітної плати та інших доходів фізичним особам.
  • застосовуватиме заходи податкового контролю за компаніями, зокрема тими, які реалізують підакцизні товари, обсяги доходу яких не відповідають мінімальним витратам у зв'язку з отриманням такого доходу.

Затверджений план розрахований до кінця 2022 року.