Про це 24 Каналу розповів військовий експерт з Ізраїлю Давид Гендельман, зауваживши, що підготовка до наземної операції триває. Зараз йде накопичення боєприпасів, які будуть потрібні під час бойових дій.

Дивіться також На кордоні з Ліваном посилили евакуацію, США розгортають ППО: що відбувається на Близькому Сході

Ізраїль потребує більше ракет до "Залізного купола" та інших систем протиракетної оборони. Також є потреба і в авіаційному озброєнні. Але, якщо війна затягнеться, то, ймовірно, з часом будуть потрібні і артилерійські боєприпаси від Сполучених Штатів Америки.

Чи вступить Хезболла у війну

Як припустив Гендельман, наземна операція в Секторі Гази може тривати близько кількох тижнів. Після того настане етап зачистки, на який теж піде приблизно такий же самий період часу. Далі підуть стабілізаційні заходи та політичне врегулювання конфлікту, які можуть затягнутися на роки.

Однак, якщо ліванська Хезболла таки вступить у війну проти Ізраїлю, тоді усе може серйозно затягнутися. Тут усе залежить від того, як діятиме Іран.

Війна на два фронти буде зовсім іншою. Але спусковий гачок великої війни перебуває в Ірані. Там можуть не дослухатися до попереджень від Сполучених Штатів та Ізраїлю і вступити у війну,
– зазначив Гендельман.

Дивіться розмову з Давидом Гендельманом на ютубі 24 Каналу

Упродовж останніх двох тижнів на кордоні Ізраїлю та Лівану час від часу стаються локальні сутички. Хезболла використовує міномети, ПТРК. Ізраїль відповідає ударами з артилерії та авіації. Бойовики вже офіційно повідомляли, що у них було близько 30 загиблих.

Війна в Ізраїлі: коротко

  • 7 жовтня бойовики ХАМАС атакували територію Ізраїлю та запустили кілька тисяч ракет. ЦАХАЛ досить швидко нейтралізував загрозу, а тепер готується до наземної операції в Секторі Гази.
  • Паралельно тривають удари по військових об'єктах ХАМАС в Газі. Також, до прикладу, 22 жовтня ізраїльська армія вдарила по двох загонах терористів в Лівані.
  • Крім того, 22 жовтня сирійське державне інформаційне агентство повідомило про вибухи на аеродромах в Дамаску та Алеппо. Там звинуватили у всьому Ізраїль.