Зупинка наступу дозволить російським окупантам накопичити достатню кількість сил та засобів. Про це 24 Каналу розповів полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан.

Дивіться також Зима на фронті․ Як погода впливає на війну, наступ ЗСУ та просування росіян

"Нам у жодному разі не можна зупинятися. Будь-яка зупинка дасть ворогу накопичити достатню кількість сил та засобів. А при бойовому зіткненні вони не зможуть накопичити", – наголосив військовий експерт.

ЗСУ зможуть тиснути на окупантів

Роман Світан зазначив, що росіяни виготовляють приблизно 7 тисяч боєприпасів на добу, також беруть до 3 тисяч іранських, китайських, північнокорейських. Використовують до 10 тисяч снарядів на добу. Запасу боєприпасів у ворога нема. Україна теж має приблизно 10 тисяч снарядів, але кращих.

Зараз ми за деякими позиціями навіть у тій же кількості боєприпасів виграємо у бойовій потужності. Ми можемо на них тиснути. Якщо їм дати можливість накопичити достатню кількість снарядів, щоб вони могли використовувати не 10 тисяч, а 60 – 70 тисяч, як минулого року, то перевага буде за ними у цьому сенсі,
– пояснив він.

Якщо припинити наступ, у ворога з'явиться можливість накопичити резерви. Загарбники хочуть відновити боєздатність військ, заморозити бойові дії, щоб українські захисники перейшли у глуху оборону, поки вони відновлять сили. Цього не можна допустити.

Що відбувається на фронті: останні новини

  • У Генштабі ЗСУ повідомили, що українські захисники стійко тримають оборону по всій лінії фронту, паралельно контратакують та закріплюються на позиціях. Найважча ситуація довкола Бахмута, Авдіївки та на лівому березі Херсонської області.
  • Протягом минулої доби відбулося 63 бойових зіткнення. Загалом росіяни завдали 1 ракетного та 34 авіаційних ударів, також здійснив 51 обстріл з реактивних систем залпового вогню як по позиціях ЗСУ, так і по населених пунктах.
  • Зауважимо, що за минулу добу ЗСУ ліквідували 750 окупантів. Загальна кількість втрат російської армії від початку повномасштабного вторгнення становить 325 580 одиниць особового складу.