З такою гучною заявою виступив речник Держдепу Метью Міллер на брифінгу в понеділок, 20 травня. Він зазначив, що його країна неодноразово підтверджувала свою позицію не лише словами.

Дивіться також США постачатимуть зброю Україні, поки Росія не виведе війська

Принципова позиція США

Зокрема, речник нагадав про те, що Сполучені Штати допомагають Україні у сфері безпеки, передаючи пакети озброєння для боротьби із загарбниками на полі бою.

Ми принципово хочемо, щоб Україна виграла цю війну та чітко дали зрозуміти це, зокрема шляхом виділення мільярдів доларів на допомогу у сфері безпеки,
– наголосив він.

Міллер підкреслив: позиція Вашингтону є чіткою в плані того, що перемога України сама по собі означає, що Росія програє цю війну.

"Я думаю, що наша позиція – кого ми хочемо бачити переможцем у цій війні, а кого переможеним, – залишається досить чіткою вже понад два роки", – резюмував Міллер.

Коли військових інструкторів США можуть відправити в Україну: коротко

  • США наразі не планують надсилати в Україну військових інструкторів.
  • За його словами голови Об'єднаного комітету начальників штабів США генерала Чарльза Брауна, до повномасштабного вторгнення Росії військові інструктори із США перебували в Україні. Однак "зараз це не так".
  • "Після закінчення війни я підозрюю, що в нас буде можливість це зробити, але наразі в США немає планів повертати військових інструкторів до України", – зазначив він.