Про це 24 каналу розказав керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. Він зауважив, що в районі Слов'янська справді може бути наступна ключова битва, бо руху російських підрозділів в напрямку Сіверська скоріш за все не буде.

До теми Битва за Слов'янськ може стати наступною ключовою у боротьбі за Донбас, – британська розвідка

Росіяни робитимуть спроби атакувати Слов'янськ з трьох сторін

Військовий експерт припускає, що українські сили будуть намагатися створювати "серйозні неприємності" саме тому угруповуванню військ, що розташоване на позиціях північніше і північно-західніше від Сіверська – в районі Ямполя.

Це потрібно для того, щоб російські війська не могли повною мірою зосередитися на Слов'янському напрямку і атакувати його з трьох сторін. Зараз можна побачити саме такі спроби атакувати передмістя Слов'янська.

Мусієнко пояснив, що найбільш боєздатне угруповування росіяни розмістили в районі Богородичного та Святогірська. Крім того, у них є війська за Ізюмом. Саме звідти вони також розвивають наступ.

За словами експерта, на Ізюмський напрямок російські війська перекидали свої елітні частини, зокрема десантників, спецпризначенців, вагнерівців тощо. При цьому на підступах до Слов'янська вони не мали жодного вагомого успіху, починаючи з кінця квітня – початку травня.

Я не думаю, що зараз вони зможуть розвинути там аж таку серйозну наступальну активність,
– вважає Мусієнко.

Якщо говорити про ті контингенти військ, які зараз в районі Святогірська і Богородичного, вони, ймовірно, робитимуть спроби об'єднання з угруповуванням, яке зараз східніше від Слов'янська – під Райгородком. Так вони зможуть планувати атаку зі Сходу та Північного Сходу, тому що там, вочевидь, один із найсприятливіших для них напрямків.

Важливо У Слов'янську та Краматорську немає загрози створення котла, – Гармаш

"Хоча треба розуміти, що Слов'янськ розташований так, що до нього з жодного боку просто так не підійти. Там є природні перешкоди, і я думаю, що це дуже серйозно допомагатиме нашим оборонцям", – пояснив Мусієнко.

Він вважає, що скоріш за все окупанти не зможуть "взяти" Слов'янськ у найближчій перспективі. Це не буде так легко, як може здаватися.

Зверніть увагу – на Донеччині окупантам буде важче, ніж на Луганщині: дивіться відео