Про це високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки розповів на спільній пресконференції з головою МЗС України Дмитром Кулебою. Боррель також запевнив Україну у її майбутньому у Євросоюзі, передає 24 Канал.

До теми Вперше за межами ЄС: чого чекати від історичного засідання глав МЗС у Києві

Боррель висловився про підтримку Україні, попри небезпеку від Росії

Жозеп Боррель наголосив, що засідання Ради міністрів закордонних справ у Києві слід сприймати як вираження рішучості Європейського Союзу. За словами дипломата, в об'єднанні готові підтримувати Україну в усіх вимірах.

"Це підтримка військова, в тому, що стосується забезпечення миру, притягнення винних до відповідальності й просування України по шляху щодо набуття членства (в ЄС – 24 Канал)", – сказав він.

Крім цього, Боррель також зазначив, що така зустріч є також потужним сигналом для Росії, що ЄС буде поруч з нашою державою. Зокрема, дипломат пригадав обстріл Одеси після його від'їзду з міста.

Ми кажемо: нас не лякають ракети й дрони. Буквально після того, як я поїхав з Одеси, величезна група дронів була спрямована по області, буквально за кілька хвилин після того, як я покинув місто,
– наголосив високий представник ЄС.

Він зазначив, що ЄС й далі налаштований підтримувати боротьбу Україну за свободу і незалежність і ця підтримка продовжуватиметься й надалі. Боррель запевнив, що Союз стоятиме на стороні нашої держави до кінця війни.

Боррель прибув неочікувано в Одесу

  • Високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель 30 вересня прибув у Одесу. Про цей візит дипломат заздалегідь не попереджав.
  • Він наголосив, що Одеса є прекрасним історичним містом. І вона має фігурувати у заголовках завдяки культурі й духу, а не викликам загарбницької війни.
  • Крім того, він запевнив, що ЄС надає Одесі всю необхідну підтримку задля відновлення об'єктів, які постраждали внаслідок обстрілів. Після візиту до цього міста Боррель відправився у Київ.