Головнокомандувач ЗСУ пояснив, що задумали росіяни. За словами Сирського, вони хочуть примусити Україну залучити там додаткові бригади зі складу резерву.

Дивіться також У Зеленського сказали, з якої причини росіянам вдалось зайти на Харківщину

Сили оборони активно протистоять ворогу

Окрім Вовчанська, основні зусилля російської армії зосередженні на напрямку Стрілеча – Липці. Після Вовчанська росіяни хочуть вийти до Білого Колодязя та розгорнути наступ на тил українських військ.

З метою зосередження на цих напрямках Росія створила та значно підсилила оперативно-тактичне угруповання військ "Сєвєр". За словами Сирського, у складі цього угрупування є бойові частини 6-ї армії, 11-го та 44-го армійських корпусів.

Головком зазначив, що росіяни пішли у наступ значно раніше запланованого терміну, адже помітили перекидання військ ЗСУ. Але прорвати оборону вони не змогли.

Втім, ми розуміємо, що попереду будуть важкі бої і ворог до цього готується,
– зазначив головком.

Він також розповів, що наразі ЗСУ активно протистоять росіянам ударами авіації, ракетними системами, вогнем артилерії та танків, унаслідок чого Росія зазнає втрат.

"Звичайно, ми повинні максимально ефективно використовувати нашу перевагу в ударних БПЛА в поєднанні з використанням засобів РЕБ та влучним вогнем артилерії", – додав Сирський.

Активно до допомоги Силам оборони також долучаються жителі Харкова та області.

Наступ на Харківщину: останні новини

  • На півночі Харківщини останнім часом посилилися російські обстріли. Зокрема, ворог почав активно застосовувати керовані авіаційні бомби та надалі обстрілює прифронтові населені пункти.
  • Наразі найглибша точка просування російських військ на півночі Харківщини – 10 кілометрів. На тих ділянках, де вони намагалися просунутися, ЗСУ їх стабілізували.
  • Генштаб також повідомив, що українська армія завадила реалізувати росіянами їхній основний план – максимально вглиб зайти у Вовчанськ.
  • Разом з тим, генерал НАТО Крістофер Каволі вважає, що Росія хоче відвоювати територію Харківщини, що ЗСУ звільнили у 2023 році. Втім, нині ще невідомо, чи зможе ворог провести літній контрнаступ.